Rezultate te kerkimit per termin: +Davutoglu

Total: 924
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.856Z

Davutoglu zevendeson Erdoan

brbrMinistri i Jashtem turk Ahmet Davudoglu do te jete kandidati qe pritet pasoje Erdoan ne krye te Partise per Drejtesi dhe Zhvillim Lajmi eshte bere i ditur nga presidenti i zgjedhur Erdoan pas takimit te 20 anetareve te kryesise se partise Davutoglu do te votohet gjate kongresit te partise qe do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.225Z

Davutoglu: Asad të ndëshkojë vrasësit

Ministri i Jashtëm turk, Ahmet Davutoglu, i ka kërkuar presidentit sirian Bashar al Asad të demonstrojë sinqeritetin me të cilin shprehet në deklarata publike, duke ndëshkuar vrasësit e manifestuesve. Nëse Asad është i sinqertë, duhet të ndëshkojë menjëherë vrasësit, është shpreh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.233Z

Turqi, Davutoglu dorëhiqet pas mosmarrëveshjeve me Erdogan

Kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoglu, do të japë dorëheqje në një kongres të jashtëzakonshëm të partisë së tij, që do të mbahet më 22 maj, raportojnë BBC. Spekulimet për tërheqjen e tij nga qeveria kanë qarkulluar që pas takimit që Davutoglu zhvilloi me presidentin Recep Tayy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.362Z

Davutoglu: Rusia sillet si organizatë terroriste në Siri

Ashpërsohet gjuha mes Turqisë dhe Rusisë. Së fundi kryeministri turk Ahmet Davutoglu ka thënë se Rusia po sillet si organizatë terroriste në Siri. Sipas tij raketat ruse sot kanë goditur shkollën dhe spitalin në qytetin Azaz në Siri dhe në këtë sulm kanë vdekur shumë civilë përfs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.234Z

Davutoglu vizite ne Kosovë

Shefi i diplomacisë turke do te qëndroje dy dite ne Kosove. Ai pritet te mbërrijë ne aeroportin e Prishtinës rreth orës 15:30 minuta, e takimi i tij i pare do te jete me kryeministrin Thaçi. Me pas, Davutoglu do te takohet edhe me homologun kosovar Enver Hoxhaj. Ne ditën e dyte te vizitës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.253Z

Davutoglu në Siri

Nga Express më 09 gusht 2011 në ora 13:01 Ministri i jashtëm i Turqisë, Ahmet Davutoglu ka arritur në Damask, ku pritet që të bëjë trysni ndaj qeverisë siriane, për t’i dhënë fund aksioneve të dhunshme ndaj protestuesve anti-qeveritarë. Aktivistët dhe grupet për të drejtat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.530Z

Davutoglu takon Bushatin

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Ahmet Davutoglu, nisi të shtunën një vizitë dyditore në Shqipëri. Takimin e parë ministri turk e zhvilloi me homologun e tij Ditmir Bushati, ndërsa më pas dy kryediplomatët dolën në një konf

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama