Rezultate te kerkimit per termin: +De +Biasit

Meta: total 652 / total_found 652 / time 0.000 / keyword[0] biasit / docs[0] 652 / hits[0] 791 /
Njeriu i Europianit/ De Biasi dëshiron të kthehet, ja deklarata bombë!
  • 2019-03-24

Njeriu i Europianit/ De Biasi dëshiron të kthehet, ja deklarata bombë!

Gianni De Biasi dëshiron të kthehet në drejtimin e një skuadre. Në një intervistë për mediat italiane ish-trajneri i Shqipërisë i cili është i papunë që nga momenti që u shkarkua nga stoli i Alaves ka zbuluar se ka patur oferta dhe shumë shpejtë mund të jetë sërish në stol. Tash

Gazzeta Dello Sport: Shqipëria e Panuccit larg nga ajo e De Biasit!
  • 2019-03-20

Gazzeta Dello Sport: Shqipëria e Panuccit larg nga ajo e De Biasit!

Vetëm pak ditë para nisjes së eliminatoreve të Europianit të vitit 2020, prestigjiozja italiane Gazzetta Dello Sport, ka analizuar 10 grupet kualifikuese që do të përcaktojnë 20 skuadrat e kualifikuara në Europian ndërsa 4 të tjera do të zbulohen nga faza play off e Ligës së Kombeve.

Euro 2020/ FSHF prezanton uniformat e reja të kuqezinjve (FOTO)
  • 2019-03-20

Euro 2020/ FSHF prezanton uniformat e reja të kuqezinjve (FOTO)

Më 22 mars Shqipëria do të nisë me ndeshjen përballë Turqisë në Loro Boriçi aventurën e re në futboll me synimin për të përsëritur suksesin e De Biasit, duke u kualifikuar në finalet e Europianit 2020. Hyrja në këtë etapë të re është shoqëruar edhe me prezantimin e uniformave

E pranon edhe Giani De Biasi: Pres një përfaqësuese
  • 2018-12-11

E pranon edhe Giani De Biasi: Pres një përfaqësuese

Pritjes së Gianni De Biasit, për të marrë drejtimin e një përfaqësueseje duket se po i vjen fundi. Trajneri italian, që zotëron edhe pasaportën shqiptare, në një intervistë për mediat italiane e pranoi se është gati të emërohet trajner i një kombëtareje, por pa e thënë hapur e

Zbardhet lista anti-Skoci, Panucci i rrëmben Kosovës kapitenin e U21
  • 2018-11-07

Zbardhet lista anti-Skoci, Panucci i rrëmben Kosovës kapitenin e U21

Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar listën me emrat e futbollistëve kuqezi, të cilët trajneri Cristian Panucci ka vendosur tu besojë për dy takimet e muajit nëntor, me Skocinë, në Loro Boriçi, më 17 nëntor, në Nations League, dhe për miqësoren me Wellsin, më 20 nëntor, në E

De Biasi vijon bisedimet, pranë stolit të Armenisë
  • 2018-09-25

De Biasi vijon bisedimet, pranë stolit të Armenisë

Ish-trajneri i Shqipërisë Gianni De biasi ka udhëtuar drejt Armenisë ditët e fundit me qëllimin për të biseduar me presidentin e Federatës Armene të futbollit në lidhje me mundësinë e uljes në pankinën e përfaqësueses se këtij vendi. Mediat armene njoftojnë se Artur Vanetsyan, pre

Lajm i mirë për kuqezinjtë, një shkallë më lart në FIFA!
  • 2018-09-20

Lajm i mirë për kuqezinjtë, një shkallë më lart në FIFA!

Pas humbjes ndaj Skocisë, Shqipëria e Christian Panuccit merr një lajm të mirë nga FIFA. Institucioni më i lartë i futbollit Botëror ka publikuar renditjen e re për muajin shtator me kuqezinjtë që kanë ngjitur një shkallë në klasifikim. Fitorja 1-0 ndaj Izraelit në Elbasan Arena ka