Rezultate te kerkimit per termin: +Dea

Meta: total 694 / total_found 694 / time 0.000 / keyword[0] dea / docs[0] 694 / hits[0] 1115 /
Vila përrallore dhe jeta luksoze e biznesmenit shqiptar që drejtonte rrjetin e kokainës (VIDEO dhe FOTO)
  • 2017-06-20

Vila përrallore dhe jeta luksoze e biznesmenit shqiptar që drejtonte rrjetin e kokainës (VIDEO dhe FOTO)

Rasti i biznesmenit shqiptar në Greqi që akuzohet se drejton rrjetin e kokainës, ka bërë bujë në opinionin publik. Mediat greke po i kushtojnë tepër rëndësi rastit të shqiptarit Arian S. 54 vjeç, biznesmen nga Shqipëria dhe që zotëron një kompani të tregtimit të gazit natyror dhe

No Pic available
  • 2017-06-19

Kush është bosi nga Shqipëria që është koka e trafikut të kokainës? DEA nis hetimet

Policia greke ka zbardhur skemën si funksiononte organizata e kokainës e përbërë nga shqiptarë dhe grekë, kur 4 ditë më parë u arrestuan 5 persona. Zyrtarisht njoftohet se mes të arrestuarve, 4 janë shqiptarë të moshës 34-56 vjeç dhe një biznesmen grek 61-vjeçar i njohur në zonën

No Pic available
  • 2017-06-19

Kush është biznesmeni fierak, koka e trafikut të kokainës në Greqi?

Pesë të arrestuarit për trafikun ndërkombëtar të kokainës në Greqi kanë dalë sot përpara gjykatës për tu njohur me masën e sigurisë. Baza e kokainës ishte banesa një biznesmeni grek në Trikala, ndërkohë që të arrestuarit e tjerë janë edhe tre shqiptarë, njëri prej të cilë

Hetimet/ A ishte agjent i DEA, shqiptari nga Vora i vrarë në Ekuador (FOTO)
  • 2017-06-07

Hetimet/ A ishte agjent i DEA, shqiptari nga Vora i vrarë në Ekuador (FOTO)

Prokuroria për Krime të Rënda kërkon nga policia e shtetit informacione mbi shqiptarin e vrarë në Ekuador, Ilir Hidri. ABC News shkruan se ka mësuar se kjo prokurori për llogari të verifikimit të nisur, ka kërkuar informacion zyrtar nga policia e shtetit për të kaluarën e shtetasit shq

DPN1 organizon konkursin Të riciklojmë së bashku,  nxënësit bëjnë art me materiale të riciklueshme
  • 2017-05-18

DPN1 organizon konkursin Të riciklojmë së bashku, nxënësit bëjnë art me materiale të riciklueshme

Drejtoria e Përgjithshme Nr.1 e Punëtorëve të Qytetit, Bashkia Tiranë organizoi konkursin  me temë Të riciklojmë së bashku, ku morën pjesë  nxënës nga 20 shkolla 9-vjeçare të Tiranës.  Nën moton: Redukto, ripërdor, riciklo, qëllimi i këtij konkursi ishte sensibilizimi dhe eduk

Drogë për financimin e ISIS, sekuestrohen 37 tonë në Itali
  • 2017-05-08

Drogë për financimin e ISIS, sekuestrohen 37 tonë në Itali

Agjentët e Guardia di Finanza dhe ata të Doganave në Itali kanë sekuestruar 37 tonelata drogë sintetike, e njohur si droga e luftëtarit. Lajmin e bëjnë të ditur mediat italiane, sipas të cilave droga është sekuestruar në portin e Xhenovës dhe kishte një vlerë prej 75 milionë euro. S

No Pic available
  • 2017-05-01

Zbardhet lista e FRD për zgjedhjet e 18 qershorit: Bamir Topi nuk kandidon për deputet

Fryma e Re Demokratike me kryetar Bamir Topin ka depozituar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listën e kandidatëve për deputetë në 12 qarqe. Ajo që bie në sy është fakti se vetë Bamir Topi, kreu i Frymës së Re Demokratike, nuk është përfshirë në listën e kandidatëve, duke ia l