Rezultate te kerkimit per termin: +Dea

Meta: total 452 / total_found 452 / time 0.000 / keyword[0] dea / docs[0] 452 / hits[0] 741 /
No Pic available
  • 2016-04-09

Zana e Kandavëve dhe Dita e Verës, një libër me vlerë

– Refleksione rreth librit Zana dhe Dita e Verës në Çermenikë e vise të tjera Shqiptare – Nga Sefedin Rroshi Libri Zana dhe Dita e Verës në Çermenikë e vise të tjera Shqiptare (Tiranë, 2015), i autorëve Avni Alcani dhe Ferit Fixha, mallëngjen çdo banor të trevës etnike Ç

Këndvështrime artistike në galerinë Kalo
  • 2016-04-05

Këndvështrime artistike në galerinë Kalo

Eros Dibra dhe Dea Tili hapën të premten në mbrëmje në galerinë "Kalo" ekspozitën me titull "Viewpoint". "Ata janë njeri nga Veriu e tjetri nga Juglindja dhe vendosën çaste të ndryshme në kanavacë. "Eros e shikon botën nga jashtë, ndërsa Dea e shikon atë nga brenda", është shpreh

Llalla në SHBA, paratë nga buxheti i shtetit
  • 2016-04-03

Llalla në SHBA, paratë nga buxheti i shtetit

Prokuroria: Shpenzimet janë mbuluar nga institucioni. Buxheti i shtetit, në akordimin vjetor që i bën prokurorisë, ka zë të veçantë për pjesëmarrje në konferenca, trajnime apo seminare ndërkombëtare. Në ligjin për buxhetin, Llalla njësoj si Nishani, Rama dhe Meta Sokol Çobo Vizita

No Pic available
  • 2016-04-02

Ku gaboi kryeprokurori në SHBA? Nis hetimi për pasurinë e Llallës dhe për prokurorët që e shoqërojnë

Inspektoriati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurisë dhe konfliktit të interesit, nis hetimin pasuror për kryeprokurorin Adriatik Llalla. Lajmi konfirmohet nga burimet zyrtare pranë këtij institucioni, që deri pak vite më parë u drejtua nga prokurori i përgjithshëm Adriatik Llal

Në SHBA nuk pata takime në FBI dhe DEA, pagova 500 USD si anëtar i shoqatës
  • 2016-04-02

Në SHBA nuk pata takime në FBI dhe DEA, pagova 500 USD si anëtar i shoqatës

Intervista e Llallës: Gjanës iu refuzua viza me arsyetimin se SHBA nuk kishte besim se kthehej në Shqipëri Kryeprokurori Adriatik Llalla ka paguar 500 USD për të marrë pjesë në një takim në SHBA. Ai ka shkuar personalisht, ku dhe ka paguar një kuotë, ashtu si edhe delegacioni i tij. Nd

No Pic available
  • 2016-04-02

Hapet ekspozita Viewpoints

brbrViewpoint eshte ekspozita me e re e hapur ne kryeqytet Eros Dibra dhe Dea Tili sjellin ne artin e tyre dy koncepte te ndryshme te realitetit Eros e shikon boten nga jashte ndersa Dea nga brenda Ne Galerine Kalo te dy sjellin ne kanavace pjese te perditshmerise Ekspozita u ndoq edhe nga Ambasado

Frikë nga emigrimi? Ja pse iu refuzua viza prokurorit
  • 2016-04-01

Frikë nga emigrimi? Ja pse iu refuzua viza prokurorit

Një ditë pas publikimit të lajmit se Ambasada Amerikane i refuzoi vizën njërit prej pjesëtarëve të delegacionit që do shoqëronte në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kryeprokurorin Adriatik Llalla, zbulohet arsyeja e refuzimit. Burime të besueshme konfirmojnë për "Mapo" se refuzimi i