Rezultate te kerkimit per termin: +Death

Meta: total 161 / total_found 161 / time 0.000 / keyword[0] death / docs[0] 161 / hits[0] 204 /
Vrasja e John Kennedy, eksperti: Presidentin e vrau Kumbari i mafias (EMRI)
  • 2018-11-21

Vrasja e John Kennedy, eksperti: Presidentin e vrau Kumbari i mafias (EMRI)

Kanë kaluar 55 vite nga 22 nëntori i 1963, kur Presidenti amerikan John F. Kennedy u qëllua për vdekje nga Lee Harvey Oswald, teka ishte duke hipur në një autokolonë presidenciale në Dealey Plaza, Dallas. Ish anëtari i marinës amerikane Lee Harvey Oswald u akuzua për vrasjen e Kennedy dhe

10 vendet më të bukura dhe më të rrezikshme në botë (Foto)
  • 2018-10-05

10 vendet më të bukura dhe më të rrezikshme në botë (Foto)

Skenarët me një shkallë të lartë hijeshie … dhe adrenaline, midis temperaturave ekstreme, natyrës armiqësore dhe kafshëve të egra Të bukura dhe të pamundura, madje edhe për adhuruesit e emocioneve dhe adrenalinës: këto janë vende me bukuri të madhe dhe po aq me rrezik të lart

Dënohet me 28 vjet burg ish-mbreti i repit në SHBA (Foto)
  • 2018-09-21

Dënohet me 28 vjet burg ish-mbreti i repit në SHBA (Foto)

Ish-mbreti i repit, Marion “Suge” Knight, është shpallur fajtor për vrasje dhe do të duhet të vuajë dënimin me 28 vjet burg. Tre vjet më parë, pas një grindjeje, ai kishte goditur një burrë me një furgon, duke e vrarë atë. Në fillim të viteve ’90, Knight, themeloi

Japoni, ekzekutohen 7 liderët e sulmit me gaz sarin në Tokio
  • 2018-07-06

Japoni, ekzekutohen 7 liderët e sulmit me gaz sarin në Tokio

Shoko Asahara, themeluesi dhe lideri i kultit Aim Shinrikyo, përgjegjës për sulmet e kryera në metronë e Tokios në vitin 1995 me gaz sarin, është ndëshkuar përmes varjes. 63-vjeçari nga Asahara, emri i vërtetë i të cilit është Chiuzo Matsumoto, është ndëshkuar me gjashtë anëtar

10 gabime që i bëjnë shpesh prindërit e rinj (si ti shmangni ato)
  • 2018-03-10

10 gabime që i bëjnë shpesh prindërit e rinj (si ti shmangni ato)

Kur vjen fëmija i parë, sigurisht që prindërit janë të papërgatitur për një sërë gjërash. Kështu që është mirë, sa të jetë e mundur, të mësoni disa gjëra thelbësore për sigurinë dhe mirëqenien e foshnjave (edhe mami edhe babi). Këtu është një udhëzues i vogël i shkrua

Të gjitha sekretet e gardërobës së Mbretëreshës Elisabeth! (Foto)
  • 2018-02-27

Të gjitha sekretet e gardërobës së Mbretëreshës Elisabeth! (Foto)

Copën e zgjedh vetë ajo, takat e këpucëve 5, zbuten fillimisht nga një asistente Do të shënohet në histori pjesëmarrja e Mbretëreshës Elisabeth në Javën e Modës në Londër për të prezantuar edicionin e parë të Çmimit Mbretëreshës Elizabeth II për Dizajnin Britanik. E veshur me

Kaliforni, Mike Tyson bëhet prodhues i marijuanës
  • 2018-01-03

Kaliforni, Mike Tyson bëhet prodhues i marijuanës

Mike Tyson  nuk resht asnjëherë së befasuari. Ish-kampioni 51-vjeçar i botës në boks, ka vendosur të prodhojë marijuanë në Kaliforni. Nga 1 janari 2018, në Kaliforni është legalizuar shitja e marijuanës për qëllime pozitive. Ky është rezultati i referendumit mbi legalizimin e bim