Rezultate te kerkimit per termin: +Debat +Plus

Meta: total 498 / total_found 498 / time 0.001 / keyword[0] debat / docs[0] 23798 / hits[0] 31594 / keyword[1] plus / docs[1] 12183 / hits[1] 16018 /
Sherr Salianji-Maliqi/ Se dua në studio, mblodhi vota për PS, Basha bëri Pazar në Çadër
  • 2019-03-04

Sherr Salianji-Maliqi/ Se dua në studio, mblodhi vota për PS, Basha bëri Pazar në Çadër

Një debat i ashpër shpërtheu në ABC News midis Ervin Salianjit që dogji mandatin e deputetit si përfaqësues i qarkut të Korçës për PD dhe Lefter Maliqit që kandidoi në Berat dhe tashmë po gëzon benefitet e largimit të opozitës nga Parlamenti, duke hyrë si rezervist i opozitës së

No Pic available
  • 2017-09-22

Debati për radarët, Shefi i Shtabit: Nuk janë perfekt por funksionojnë

Nuk janë në nivelin e perfeksionit por radarët janë funksionalë. Deklarata vjen nga Shefi i Shtabit të Ushtrisë, Bardhyl Kollçaku, në të parë intervistë të tij prej marrjes së detyrës dhënë gazetarit Roland Qafoku në emisionin Debati në Channel One. Çollaku: Ne ndjekim me shqetë

No Pic available
  • 2017-09-13

Ja si i përgjigjet Rama akuzave për blerjen e votave për Gramoz Ruçin

Në përfundim të diskutimeve për programin e qeverisë, fjalën e mori kryeministri Edi Rama i cili i dha një përgjigje të gjithë deputetëve të opozitës, të cilët njëzëri nuk ishin dakord më ketë program. Rama tha se dora e qeverisë do të vazhdojë të shtrihet ndaj opozitës, ndë

Apoliner: Si mund të vdes tani?
  • 2017-09-03

Apoliner: Si mund të vdes tani?

(Në vazhdë të Impresione parisiane) « Si mund të vdes tani ? – kishte klithur me zërin e ngjirur Guillaume Apollinaire ? Si mund që tani ?… Tani që jeta ime e vërtetë po nis me kaq gëzim ? Tani që dua të vazhdoj veprën time të pafund. O zot ! Mos më lini të vdes ka

No Pic available
  • 2017-08-08

Kalorësit qesharakë të braktisjes së atdheut

Nga Andi Bushati Disa deklarata të njerëzve të njohur apo më pak të njohur publikisht, për të braktisur Shqipërinë, jo vetëm kanë zënë një vend më të madh nga sa e meritonin në këto ditë të nxehta pa lajme, por shpesh herë kanë ndezur një debat qesharak dhe të pa vend. Duhet

No Pic available
  • 2017-06-06

Deputetja e Ramës: Jemi penduar për emërimet e ministrave teknikë

Emërimi i ministrave teknikë, ka hapur debat në studion e emisionit Dritare në Vizion Plus, mes dy kandidateve për deputete të Tiranës, Blerina Gjylameti e PS dhe Albana Vokshi e PD. E pyetur, nëse mazhoranca është penduar për ministrat teknikë, Gjylameti e pohoi diçka të tillë. Për

No Pic available
  • 2017-06-05

Gjylameti: Jemi penduar për ministrat teknikë

Emërimi i ministrave teknikë, ka hapur debat në studion e #Dritaremerudinën në Vizion Plus, mes dy kandidatetve për deputete të Tiranës, Blerina Gjylameti e PS dhe Albana Vokshi e PD. E pyetur, nëse mazhoranca është penduar për ministrat teknikë, Gjylameti e pohoi diçka të tillë. Pë