Rezultate te kerkimit per termin: +Debatet

Meta: total 1000 / total_found 10475 / time 0.005 / keyword[0] debatet / docs[0] 10475 / hits[0] 12046 /
Thumbat në distancë, Berisha tallet keq me Ramën (FOTO)
  • 2019-04-06

Thumbat në distancë, Berisha tallet keq me Ramën (FOTO)

Ata të dy njihen për debatet e ashpra në Parlament, por veçanërisht për thumbat që i lëshojnë në drejtim të njëri-tjetrit. Dhe ish-kryeministri Sali Berisha, pasi Edi Rama e kishte përmendur shpesh në turin e tij për BashkinëQëDuam me ironi, ka zgjedhur ti përgjigjet me sarkazëm n

Rrëfimi i të dhunuarës nga burri: Më tha se do më priste kokën
  • 2019-03-23

Rrëfimi i të dhunuarës nga burri: Më tha se do më priste kokën

Momenti i fundit i dhunës, më tepër psikologjike, ka qenë para dy ditëve. Kishte fëmijët në shtëpi dhe kur erdhi ti sjellë, në prani të djalit më tha do të të pres kokën. Kështu nis rrëfimin e historisë së dhimbshme, Marsida nga Shkodra , 28 vjeçarja, e cila prej 5 vitesh jetoi

Dhembshuria e një nëne, mbështet të bijën për të realizuar ëndrrën e jetës pavarësisht mentalitetit
  • 2019-03-23

Dhembshuria e një nëne, mbështet të bijën për të realizuar ëndrrën e jetës pavarësisht mentalitetit

Kemi parë dhe dëgjuar shumë histori dashurie që kanë një fund të lumtur, por ka dhe raste kur edhe pse dy njerëz duhen shumë, pas disa viteve ndahen. Kjo jo si pasojë e xhelozisë ose të problemeve të tjera që mund të lindin midis tyre, por për shkak të pamundësisë për tu bërë

Të dërguarit e Merkel apel opozitës: Futuni të gjithë në zgjedhjet e 30 qershorit
  • 2019-03-22

Të dërguarit e Merkel apel opozitës: Futuni të gjithë në zgjedhjet e 30 qershorit

Christian Hellbach, i Ngarkuari për Evropën Juglindore, Turqinë dhe Shtetet e EFTA-s dhe Thomas Ossowski, i Ngarkuari për Politikat e BE-së pranë Ministrisë së Punëve të Jashtme të Gjermanisë kanë mbyllur sot në mbrëmje vizitën në Tiranë. Para largimit nga Shqipëria ata kanë publ

Vrasja për një karikues, familja e Marvit: Duam drejtësi, ose Kanun! (VIDEO)
  • 2019-03-19

Vrasja për një karikues, familja e Marvit: Duam drejtësi, ose Kanun! (VIDEO)

Në seancën e sotme gjyqësore lidhur me vrasjen e Marvi Mihalit, pritet të lexoheshin konkluzionet e palës mbrojtëse. Por për shkak të debateve të ashpra mes familjarëve të viktimës dhe të dyshuarve, seanca u shty. Prindërit e viktimës, thanë se kanë pritur ndjesë nga familjarët e

Deklarata e fortë e eurodeputetit: Kryemadhit si bëhet vonë për integrimin
  • 2019-02-28

Deklarata e fortë e eurodeputetit: Kryemadhit si bëhet vonë për integrimin

Knut Fleckenstein raportuesi për Shqipërinë, pak përpara largimit nga Shqipëri, në një intervistë për gazetarin e Top Channel, Muhamed Veliu, jep detaje të reja për debatet mes eurodeputetëve dhe shefes së LSI-së, Monika Kryemadhi gjatë takimit që patën në selinë e Delegacionit t

Tirana mikpret Forumin Ndërkombëtar të Arkitektëve dhe Inxhinierëve
  • 2019-02-28

Tirana mikpret Forumin Ndërkombëtar të Arkitektëve dhe Inxhinierëve

Për herë të parë, Tirana u bë pritësja e Forumit Ndërkombëtar të Arkitektëve dhe të Inxhinierëve për të diskutuar mbi projektet dhe idetë e fundit në këtë fushë. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, bëri një prezantim të shkurtër të investimeve të rëndësishme i