Rezultate te kerkimit per termin: +Ded +Gjo +Luli

Meta: total 141 / total_found 141 / time 0.000 / keyword[0] ded / docs[0] 2355 / hits[0] 3751 / keyword[1] gjo / docs[1] 1418 / hits[1] 1984 / keyword[2] luli / docs[2] 2073 / hits[2] 3880 /
No Pic available
  • 2017-06-14

Mirditë, 7 besëtarët e Lajthizës, monument për dëshmorët e atdheut vrarë nga serbët

Guri i Besës quhet monumenti përkujtimor vendosur në Reps të Mirditës për shtatë besëtarët e Lajthizës, dëshmorët e atdheut që dhanë jetë në krah të Ded Gjo Lulit, duke luftuar për mbrotjen e trojeve shqiptare. Ceremonia përkujtoi besnikërinë e këtyre burrave ndaj çështjes sh

No Pic available
  • 2017-05-28

Veliaj inspekton punimet për ujësjellësin e Njësisë 9: Investim edhe për 25 vite

Banorët e njësisë administrative nr 9 të kryeqytetit nuk do të kenë më probleme me furnizimin me ujë të pijshëm, falë investimit të Bashkisë Tiranë në rrjetin e ujësjellësit përkatësisht në rrugët Sulejman Pasha dhe  Ded Gjo Luli. Punimet janë inspektuar nga kryetari Erion

Veliaj: Investime në çdo lagje që të rrisim furnizimin me ujë
  • 2017-05-28

Veliaj: Investime në çdo lagje që të rrisim furnizimin me ujë

Problemi i furnizimit me ujë të pijshëm dhe rregullimi i sistemit të ujërave të zeza po marrin shumë shpejt zgjidhje edhe në një zonë tjetër të Tiranës. Bashkia e Tiranës dhe Ujësjellës-Kanalizime Tiranë po punojnë për ndërtimin e një linje të re ujësjellësi në Njësinë Ad

No Pic available
  • 2016-11-11

HARTA/ Masat e sigurisë për Izraelin, ja rrugët që do të bllokohen

Ardhja e Kombëtares së Izraelit në Tiranë do të shkaktojë probleme me qarkullimit të automjeteve në kryeqytet. Kjo pasi gjatë kohës që autobusi me lojtarët izraelitë do të mbërrijë nga Rinasi në Tiranë, do të bllokohet disa rrugë për rreth një orë. Nga ora 17:30 deri 18:30 do

Mberrin sot ekipi i Izraelit Policia bllokon disa akse rrugore
  • 2016-11-11

Mberrin sot ekipi i Izraelit Policia bllokon disa akse rrugore

Autostrada Tirane-Durres segmenti drejt aeroportit te Rinasit dhe akse te tjera rrugore do te bllokohen sot nga ora 1730 deri ne 1830 per arsye sigurie pasi ne Shqiperi do te mberrije Kombetarja e futbollit te Izraelitbr br Rruget qe do te bllokohen jane nga aeroporti Nderkombetar Nene Tereza Rrug

No Pic available
  • 2016-11-10

Vjen Kombëtarja izraelite, bllokohet superstrada Tiranë-Rinas dhe disa akse

Disa rrugë në Tiranë do të bllokohen gjatë pasdites së sotme përreth një orë, teksa në Shqipëri vjen skuadra kombëtare e futbollit e Izraelit. Rrugët do të bllokohen përreth një orë, duke nisur nga ora 17:30 minuta deri në 18:30 minuta. Më konkretisht, akset që do të bllokohen j

Mbërrin kombëtarja e Izraelit, Tirana në shtetrrethim
  • 2016-11-10

Mbërrin kombëtarja e Izraelit, Tirana në shtetrrethim

Me rastin e ardhjes së skuadrës përfaqësuese të Izraelit për ndeshjen eliminatorë Rusi 2018 kundër Shqipërisë në Elbasan Arena, do të ketë disa bllokime të rrugëve në kryeqytet. Një siguri si rrallëherë më parë në prag të një aktiviteti sportiv, e ngjashme vetëm me ardhjen e