Rezultate te kerkimit per termin: +Deda

Meta: total 1000 / total_found 4246 / time 0.002 / keyword[0] deda / docs[0] 4246 / hits[0] 7646 /
Qeveria tranzitore/ Arta Dade zbulon zëvendësuesin e Edi Ramës
  • 2019-04-10

Qeveria tranzitore/ Arta Dade zbulon zëvendësuesin e Edi Ramës

Për ish-deputeten e Partisë Socialiste, Arta Dade, kriza politike në vend zgjidhet vetëm me largimin e Edi Ramës. Deda duke theksuar se në PS ka mjaft figura, mes tyre ish-ministra tha ajo që mund të kryejnë këtë detyrë të rëndësishme. Por ish-ministrja e PS sponsorizoi zv/kryeministr

Rihetim për 21 Janarin,  Strasburgu zgjidh me marrëveshje padinë e familjarëve të viktimave
  • 2019-03-29

Rihetim për 21 Janarin, Strasburgu zgjidh me marrëveshje padinë e familjarëve të viktimave

Gjykata e Strasburgut shpalli vendimin, duke pranuar marrëveshjen mes 4 familjarëve të protestuesve të vrarë më 21 Janar dhe qeverisë shqiptare, e cila ka marrë përsipër që të rihapë hetimet. Paraprakisht ka marrë përsipër të thotë që hetimi dhe gjykimi në këtë çështje nuk

No Pic available
  • 2019-03-29

I prenë veshin, gishtat, i shkulën thonjtë Si u masakrua shqiptari në Spanjë (Foto)

Detaje tronditëse dalin në dritë nga vrasja e shqiptarit në Spanjë. Viktima është identifikuar si Deda, 46 vjeç, ndërsa mediat spanjolle kanë publikuar edhe një foto të tij. Sipas mediave spanjolle, pas përfundimit të autopsisë në trupin e të ndjerit, është zbuluar se ndaj 46 vje

21 Janari, Berisha: Nuk u vra asnjë, Garda bëri detyrën
  • 2019-02-13

21 Janari, Berisha: Nuk u vra asnjë, Garda bëri detyrën

Sali Berisha në emisionin Byro Politike në Abc News se më 21 Janar të 2011, nuk është vrarë asnjë, ndonëse mbeten të vdekur 4 persona përballë Kryeministrisë që drejtohej prej tij. Ndërkohë, ai i kërkoi Ramës që të qëndrojë të shtunën në zyrë dhe të ndjekë nga afër prote

Rritja e çmimeve dentare, Urdhri i Stomatologut merr vendimin
  • 2019-02-08

Rritja e çmimeve dentare, Urdhri i Stomatologut merr vendimin

Çmimet e shërbimeve dentare nuk do të rriten. Urdhri i Stomatologut ka vendosur sot të anuloje vendimin e tij për të dyfishuar çmimet për 13 shërbimet kryesore dentare. Në vendimin e firmosur nga Presidenti i Urdhrit të Stomatologut, Nikollë Deda  thuhet se vendimi i anulimit është v

Kulisat në PD, përse Basha vret gjithmonë bashkëpuntorët?!
  • 2019-01-26

Kulisat në PD, përse Basha vret gjithmonë bashkëpuntorët?!

Në historinë e politikës shqiptare në dekadat e fundit, roli i lidershipit të partisë ka pasur ulje-ngritjet e veta. Rastet kur një kryetar partie ka zgjedhur të mbajë pranë vetes miqtë dhe bashkëpunëtorët e tij janë të shumta, por nuk mungojnë as rastet kur këta njerëz kthehen n

Rama kujton të vrarët e 21 janarit, kurora me lule në Bulevard (Foto)
  • 2019-01-21

Rama kujton të vrarët e 21 janarit, kurora me lule në Bulevard (Foto)

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar homazhe në nder të 4 viktimave të 21 janarit. I shoqëruar nga familjarët e të vrarëve, Rama vuri lule në bulevardin Dëshmorët e Kombit, ku u vranë 4 personat. Pas homazheve që zgjatën pak minuta, kreu i qeverisë iu drejtua ambienteve të kryeministri