Rezultate te kerkimit per termin: +Dede

Meta: total 1000 / total_found 1716 / time 0.001 / keyword[0] dede / docs[0] 1716 / hits[0] 3361 /
PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)
  • 2018-12-17

PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)

Këshilli Kombëtar i votuar në Kuvendin Kombëtar të datës 15 dhjetor 2018. Në procesverbal thuhet se 4741 është numri i personave që janë verifikuar me mandat para nisjes së punimeve. 178 të tjerët janë pajisur me mandat pas nisjes së punimeve. Sipas proces-verbalit në votim morën p

Rinovimi i kombëtareve të moshave, 120 futbollistë testohen në Fier (Video)
  • 2018-11-26

Rinovimi i kombëtareve të moshave, 120 futbollistë testohen në Fier (Video)

Federata Shqiptare e Futbollit ka filluar ditën e sotme seleksionimet për ekipet kombëtare të moshave, për të parë nga afër të gjithë kandidatët për Kombëtaret U-15, U-17 dhe U-19. Seleksionimet do të zhvillohen në 6 Rajone të Shqipërisë ku ndodhen Zyrat Rajonale të FSHF, Tiranë,

No Pic available
  • 2018-07-28

DokuFest mbërrin në Tiranë. Projeksione filmash në Liqenin Artificial

“Ngjarja më e rëndësishme në botën e filmit me rreze ndërkombëtare, është në nderin tim si ministre, por edhe në emër të qeverisë ta mirëpresim festivalin DokuFest, për të ndarë jo vetëm skenën, por për të bashkuar publikun”, u shpreh ministrja Mirela Kumbaro në k

Krerët fetarë letër për Merkel e Macron: Hapni negociatat për Shqipërinë
  • 2018-06-18

Krerët fetarë letër për Merkel e Macron: Hapni negociatat për Shqipërinë

Krerët e bashkësive fetarë në Shqipëri i kanë bërë apel Kancelares Merkel dhe Presidentit Macron që të mbështesin hapjen e negociatave me Shqipërinë. Në një letër të përbashkët drejtuar Kancelares gjermane Angela Merkel dhe Presidentit francez Emmanuel Macron, të cilën ia dorëz

Femra U-19 / Goli i Esi Lufos i jep fitoren Shqipërisë ndaj Kosovës
  • 2018-04-04

Femra U-19 / Goli i Esi Lufos i jep fitoren Shqipërisë ndaj Kosovës

Përfaqësuesja Shqiptare e futbollit të femrave U-19  fitoi me rezultatin 1-0 miqësoren ndaj Kosovës, me takimin që u zhvillua në stadiumin Loro Boriçi. Sfida përgjithësisht ishte e qetë, ku në momente të caktuara pati kulminacionet e saj. Një ndeshje përgjithësisht e ekuilibruar, ku

Kriminalitet dhe politikë, përse në qarkun e Lezhës veprojnë disa grupe?
  • 2018-03-19

Kriminalitet dhe politikë, përse në qarkun e Lezhës veprojnë disa grupe?

Mbështetës të kryebashkiakut të Lezhës Fran Frrokaj pas arrestimit të tij për akuzat e grabitjes së pronave në në bregdet Lezha është një nga qarqet më problematikë sa i takon kriminalitetit por edhe zyrtarëve që kanë patur probleme me ligjin. Lidhjet mes krimit dhe politikës, j

Do martohem me Eli Farën, telefonata nga SHBA që alarmoi Byronë Politike në 89
  • 2017-11-10

Do martohem me Eli Farën, telefonata nga SHBA që alarmoi Byronë Politike në 89

Edhe pse kishte kaluar gjysma e dytë e vitit 1989 dhe në mjaft prej shteteve të Europës Lindore kishin filluar të ndiheshin erërat që vinin nga përtej Atlantikut, në Shqipërinë komuniste dukej se nuk po frynte e nuk po lëvizte asgjë dhe ujerat rrinin po në vend?! Madje dukej sikur gj