Rezultate te kerkimit per termin: +Dega +Infermieri

Meta: total 81 / total_found 81 / time 0.000 / keyword[0] dega / docs[0] 6227 / hits[0] 8912 / keyword[1] infermieri / docs[1] 946 / hits[1] 1533 /
No Pic available
  • 2016-10-20

Katër mijë kuota të lira në UT për tu plotësuar deri me 27 tetor

Ky vit akademik nisi me risinë e zbatimit të ligjit të arsimit të lartë dhe me formulën e re të pranimit në Universitete që shkaktoi jo pak debate dhe konfuzion në rradhët e maturantëve. Në Universitet këtë të enjte nisën leksionet, por jashtë aduditore kanë mbetur ende mijëra ma

Faza e tretë e regjistrimeve në Universitete: Ja vendet bosh, në çdo fakultet
  • 2016-10-19

Faza e tretë e regjistrimeve në Universitete: Ja vendet bosh, në çdo fakultet

Degë shumë të kërkuara si Administrim Biznes, Drejtësi, Farmaci apo Informatikë, ende nuk kanë plotësuar kuotat që fakultetet kanë vënë në dispozicion për këtë vit akademik, shkruan Panorama. Viza e kuqe që ndan fituesit me humbësit në një degë në universitete do të lëvi

Universiteti i Prishtinës dëbon pedagogët e diplomuar në \
  • 2014-01-11

Universiteti i Prishtinës dëbon pedagogët e diplomuar në \"Kristal\"

Transmetuar më 26.12.2013 - 20:21 Prishtinë 26 Dhjetor 2013 NOA.al Pesëmbëdhjetë profesorëve asistentë në Fakultetin e Mjekësisë në Universitetin e Prishtinës u është ndërprerë kontrata e punës meqë ata ishin diplomuar në universitet

Gruaja e zëvendësministrit Mustafa asistente pa master në Mjekësi
  • 2014-01-10

Gruaja e zëvendësministrit Mustafa asistente pa master në Mjekësi

Bashkëshortja e zëvendësministrit të Arsimit, Nehat Mustafa, Afërdita Mustafa, duket se ia ka barë hairin faktit se burri i saj mbanë pozitë të lartë në Qeverinë e Kosovës. Pavarësisht se niveli i saj akademik është bach

Ndërprehet puna e 15 asistentëve në Fakultetin e Mjekësisë
  • 2013-12-25

Ndërprehet puna e 15 asistentëve në Fakultetin e Mjekësisë

Universiteti i Prishtinës ua ka ndërprerë kontratat 15 asistentëve të angazhuar në departamentet e Fakultetit të Mjekësisë. Të gjithëve u është shkëputur kontrata ende pa e nënshkruar për shkak se kanë kryer studime

No Pic available
  • 2013-07-09

Avokati i Popullit reagon mbi vetëvrasjen e 20-vjeçares në Kukës

Avokati i Popullit, z. Igli Totozani ka reaguar në lidhje me ngjarjen e ndodhur dje në komisariatin e Policisë së Kukësit. Një 20-vjeçare është vetëhedhur nga ambientet e Komisariatit të Policisë së Kukësit, pasi ishte thirrur p

Studentja në depresion hidhet nga dritarja e Komisariatit
  • 2013-07-09

Studentja në depresion hidhet nga dritarja e Komisariatit

Kukës/Ishte larguar disa ditë me të dashurin ndërsa familjarët të shqetësuar e kishin denoncuar ngjarjen si rrëmbim në komisariatin e Kukësit. Studentja e vitit të dytë me inicialet A.C., dega Infermieri në Universitetin e Kukësit, është hedhur ditën e djeshme nga kati i tretë i ko