Rezultate te kerkimit per termin: +Dega

Meta: total 1000 / total_found 6227 / time 0.003 / keyword[0] dega / docs[0] 6227 / hits[0] 8912 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Akuza për blerje vote, procedohet penalisht kryetarja e një partie politike në Delvinë

DELVINË-Policia ka filluar procedimin penal, bazuar në kallëzimin e bërë nga shtetësia B.M., kryetare e një subjekti politik, dega Delvinë, e cila ka deklaruar se: Më datë 25.06.2017, rreth orës 10:00, në qendren e votimit Nr. 4620 dhe 4620/1, pranë shkollës Xhelal Berberi Delvinë, n

No Pic available
  • 2017-06-25

EMRAT/ Blerje e votave, ja kush janë 6 të proceduarit

Policia e Shtetit në të gjitha Drejtoritë Vendore dhe Komisariate ka nisur procedimin penal ndaj dhjetëra personave për blerje votash. Drejtoria e Policisë Elbasan U referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan, për shtetasin Fatmir Qemal Gjeçi, banues në Tiranë, sepse

No Pic available
  • 2017-06-25

PS: Kryemadhi po pengon votuesit me njerëz me preçedent penalë

Dita e votimit duket se është kthyer në një betejë të ashpër me PS dhe LSI. Dega e PS-së Elbasan ka denoncuar kandidaten për deputete të LSI, Monika Kryemadhi, që sipas saj ka angazhuar nje rrjet njerezish me precedente penale, per te provokuar e penguar votuesit e tjere në Elbasan. Në

No Pic available
  • 2017-06-25

PS e Korçës: Kreu i grupit të këshilltarëve të LSI po blen vota

Dega e Partisë Socialiste në Korçë ka denoncuar kreun e grupit të këshilltarëve të LSI në këshillin bashkiak të Korçës për blerje vote. Sipas PS, Pajtim Myrotllari, kryetar i grupit të këshilltareve të LSI në Këshilin Bashkiak Korçë ndalohet nga policia në tentativë për blerj

No Pic available
  • 2017-06-22

Incidenti në Ersekë, PS: Keqardhje për politizimin, ngjarja për arsye personale

Dega e Partisë Socialiste në Kolonjë ka reaguar për incidentin në Ersekë. Përmes një deklarate, PS thotë se shpreh keqardhjen për politizimin e ngjarjes, pasi sipas saj konflikti fizik mes shefes së personelit dhe asaj të financës ka ndodhur terësisht për arsye personale. PS e Kolonj

No Pic available
  • 2017-06-20

Zv/kryeministrja mbledh task-forcën për dhunën gjatë fushatës

Sot në orën 15:00 do të zhvillohet mbledhja e tretë e task-forcës e drejtuar nga zv/kryeministrja Ledina Mandija. Mbledhja do të zhvillohet per rastet e dhunës gjatë fushatës elektorale si dhe për aktivizimin e elementëve kriminale. Kjo mbledhje bëhet pas shqetësimeve të ngritura nga s

No Pic available
  • 2017-06-20

Mblidhet Task Forca, pritet shqyrtimi i rasteve të dhunës në fushatë

Zëvendëskryeministrja Ledina Mandia ka thirrur sot mbledhjen e tretë të Task Forcës. Kjo mbledhje do të zhvillohet për disa raste të dhunës deri në këtë fazë të fushatës elektorale, si dhe për aktivizimin e elementëve kriminalë. Kjo mbledhje bëhet pas shqetësimeve të ngritura ng