Rezultate te kerkimit per termin: +Degradon

Meta: total 647 / total_found 647 / time 0.000 / keyword[0] degradon / docs[0] 647 / hits[0] 709 /
Procedimi ndaj protestuesve, Basha: Regjim hajdut dhe shtypës
  • 2018-12-12

Procedimi ndaj protestuesve, Basha: Regjim hajdut dhe shtypës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagon lidhur me procedimin penal ndaj 25 protestuesve. Basha thotë se kapen duke vjedhur dhe pastruar 30 milionë euro, por as hajduti psiqik dhe asnjë nga vartësit e tij nuk është duke u hetuar penalisht. Ngritën zërin kundër qeverisë, të dre

Fusha e mbetjeve në Fier, banorët braktisin shtëpitë
  • 2018-10-22

Fusha e mbetjeve në Fier, banorët braktisin shtëpitë

Fusha e mbetjeve në hyrje të Fierit, në Sheq ka bërë që nga kjo zonë të largohen edhe banorët. Për shkak se ajo sa vjen dhe zgjerohet, banorët e tjerë jetojnë mes ndotjes. Gjendja në fushën e mbetjeve në Sheqan të Fierit degradon dita-ditës. Deri më tani askush nuk i ka dhënë z

Rritja e çmimit të naftës, importuesit: Fshihet evazioni ose cilësia e ulët
  • 2018-10-05

Rritja e çmimit të naftës, importuesit: Fshihet evazioni ose cilësia e ulët

Përdoruesit e automjeteve konstatojnë në pikat e shitjes së naftës çmime me ndryshime shumë të mëdha. Zakonisht diferenca shkon deri në 5 lekë për litër, nëse në Fier çmimin më të ulët e gjen 168 lekë për litër, në Tiranë shkon deri në 184. Si shpjegohet ky fenomen kur nafta

Xhafaj: Politika me papërgjegjshmëri sulmon Policinë e Shtetit
  • 2018-07-05

Xhafaj: Politika me papërgjegjshmëri sulmon Policinë e Shtetit

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj bëri bilancin e parë të 2018 për Policinë e Shtetit. Xhafaj deklaroi se rezultatet janë shumë pozitive duke theksuar se është rritur besimi te policia. Sipas tij, profesionalizmi i treguar ka ndikuar në rritjen e besimit. 63 për qind e qytetarëve kan

PSE NJË QEVERISJE SI ZVICRA, SJELL NORMALITET NË VEND?
  • 2018-06-29

PSE NJË QEVERISJE SI ZVICRA, SJELL NORMALITET NË VEND?

Nga: Ledian DROBONIKU Pse nuk dëgjojmë për famën e politikanëve zvicerianë? E thjeshtë, atje vendosin qytetarët dhe politikanët zbatojnë! Jo vetëm populli shqiptar por dhe shumë rilindas ëndërronin një Shqipëri si Zvicra! Kjo paralele nuk hiqej vetëm duke u nisur nga kushtet e ngjas

Shehu  Ramës: Ske arritje, Gjirokastra po braktiset! Aeroporti një batutë
  • 2018-05-22

Shehu Ramës: Ske arritje, Gjirokastra po braktiset! Aeroporti një batutë

Deputeti i PD në qarkun e Gjirokastrës, Tritan Shehu i ka quajtur gënjeshtra ato që kryeministri Edi Rama i ka prezantuar dje si arritje në këtë zonë. Sipas shehut nëse e ardhmja do bazohet te ato cfare kjo qeveri ka bere ne këto pese vite ne atë Qark, e nesërmja do te karakterizohet vet

No Pic available
  • 2018-03-26

KUR LIGJI DEGRADON NË KARIKATURË!

Nga Bujar NISHANI Qeveria aktuale e ka degraduar imazhin e Shqipërisë në pikën më të ulët që nga ngjarjet e dhunshme të vitit të mbrapshtë 1997. Por jo vetëm imazhin por edhe sistemin tonë politik dhe në tërësi komponentët e një shteti. Mediat prestigjoze ndërkombëtare, kryesisht