Rezultate te kerkimit per termin: +Dejes

Total: 909
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.635Z

Situata ne Vaun e Dejes i rikthehet normalitetit

Kuota ne hidrocentralin e Vaut te Dejes eshte 74.76 metra. Prurjet ne kete hidrocentral jane 230 m3/s dhe te pesta turbinat punojne me kapacitet te plote. Sipas drejtorit te hidrocentralit te Vaut te Dejes Arjan Cani cdo gje tani po ecen normalisht. Nderkohe qe drejtori Cani u shpreh se te pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:48.844Z

Konstituohet Vau i Dejes

brbrKonstituohet keshilli i bashkise se Vaut te Dejes Me prezencen e te gjithe anetareve me shumice votash kryetar u zgjodh kandidatura e Partise Demokratike Martin Marku Pas votimit eshte zhvilluar edhe procesi i betimit te kryetarit te Bashkise Zef Hila Ne baze te ligjit jane zgjedhur edhe aneta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.175Z

Presidenti inspekton situaten ne Vaun e Dejes

Pas takimeve me drejtues te pushtetit qendror dhe lokal si dhe me banoret e qytetit te Shkodres Presidenti i Republikes Bamir Topi i shoqeruar nga te gjithe anetaret e kabinetit te tij dhe drejtori i Korporates Energjetike Shqiptare Engjell Zeqo ishte dje paradite edhe ne Vaun e Dejes per te par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.934Z

Shkoder vazhdojne shkarkime nga Vau i Dejes

Ndërsa vazhdojnë shkarkimet nga Vau i Dejes,  toka te tera bujqësore ndodhen nen uje.  Sipas shtabit të emergjencave ne  Shkodër aktualisht janë rreth 3000 ha tokë bujqësore te përmbytura dhe rreth 250 shtëpi të izoluara nga uji.&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.503Z

Permiresohet situata ne HEC, ulen shkarkimet ne Vaun e Dejes

Shkarkimet ne piken fundore te kaskades se Drinit, Vau i Dejes, kane rene dukshem gjate dites se djeshme me vetem 400 meter kub per sekonde. Situata e permiresuar hidrike ne liqenin e Vaut te Dejes, ka bere uljen e shkarkimeve te ujit ku krahasuar me nje dite me pare, po derdhen rreth 400 metra uje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.855Z

Qender komunitare ne Vaun e Dejes

Familjet në nevojë dhe fëmijët me aftësi të kufizuar do të kenë një mbështetje më të madhe në Vaun e Dejes, pasi Karitasi dioqezan i Sapes ka mundësuar ngritjen e një qendre komunitare për ta. Në përurimin e k&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.289Z

Reshjet shkarkime nga Komani dhe Vau i Dejes

Vazhdojne shkarkimet nga dy prej hidrocentraleve te kaskades se lumit Drin nga ai i Komanit dhe i Vaut te Dejes. Sipas te dhenave me te fundit te KESH ne liqenin e Komanit niveli i ujit eshte 17380 meter prurjet jane 1420 meter kub per sekonde dhe shkarkohen rreth 1300 meter kub uje ne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama