Rezultate te kerkimit per termin: +Dekant

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] dekant / docs[0] 5 / hits[0] 5 /
No Pic available
  • 2010-08-26

Vendimi për liçencat, studentët protestë para ministrisë së Arsimit

Nje grup studentesh, te sapodiplomuar ne mjekesi, stomatologji, infermieri e mami, kane protestuar perpara ministrise se Arsimit per procedurat e licensimit. Sipas tyre testimi qe ata duhet te kryejne eshte jo i drejte, nderkohe qe strukturat e shtetit nuk ju sigurojne nje vit praktike nje kusht ky

No Pic available
  • 2010-08-26

Studentët protestojnë për kushtin e marrjes së licencave

Vendimi Nj grup studentsh, t sapodiplomuar pr Mjeksi, Stomatologji, Infermieri e Mami, kan protestuar prpara Ministris s Arsimit pr procedurat e liensimit. Sipas tyre, testimi q ata duhet t kryejn sht i padrejt, ndrkoh q strukturat e shtetit nuk ju sigurojn as nj vit praktik, nj nga kushtet pr t ma

No Pic available
  • 2010-05-12

Arrin në 212 numri i elitës shqiptare kundër Ramës

Akademikët apelojnë: Jo grevës, pro integrimit Shtohet numri i personaliteteve tw shkencws dhe mendimit shqiptar, akademikve dhe mjekve q kundrshtojn grevn e uris t iniciuar nga kryesocialisti Edi Rama n bulevardin qendror t Tirans. Lists s par t 41 personaliteteve t elits s ko

No Pic available
  • 2008-11-01

Nuk ka paqe midis MASH-it dhe rektorve

Nj letr e bardh shkruar mbi t zez drguar nga Ministria e Arsimit pr ndryshimin e ligjit n arsimin e lart pret prej dy ditsh t miratohet nga Kryeministri, por ai ende nuk ka firmosur. Propozimi i Ministris s Arsimit krkon t mos u jepet mundsia rektorve dhe dekanve t zgjedhin apo t zgjidhe

No Pic available
  • 2008-11-01

Prse nuk kthehen studentt n Atdhe?

Nj numr i konsederueshm i maturantve shqiptar shkojn pr studime t larta jasht shtetit,vecanrisht n Itali, Turqi, Greqi, Amerik, Gjermani, Austri,Franc, etj. N lidhje m kt lvizj t lir pr arsimimin e brezit t ri, dshiroj t reagoj pr 4 cshtje t ndryshme: 1) A sht kusht pr t studiuar n arsimin e la