Rezultate te kerkimit per termin: +Dekani

Meta: total 1000 / total_found 1443 / time 0.001 / keyword[0] dekani / docs[0] 1443 / hits[0] 2273 /
No Pic available
  • 2019-04-04

Mund ta shkarkojmë, rektori Koni i kthehet Ramës: Sulm i paprecedentë, fajin e kanë dekanët

Pas paralajmërimeve të kryeministrit Edi Rama për shkarkim, ka reaguar ditën e sotme rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ai shkruan se sulmet dhe akuzat e shefit të qeverisë shqiptare janë të papranueshme dhe të paprecedentë. Koni i drejtohet me një pyetje të gjithë opin

Dy muaj pa mësim, ja çfarë vendosën pedagogët
  • 2019-02-06

Dy muaj pa mësim, ja çfarë vendosën pedagogët

Pedagogët dhe studentët e Fakultetit të Histori-filologjisë do të vijojnë bojkotin. Mësohet se asambleja e pedagogëve të Filologjikut vendosi sot që protesta të vijojë një ditë në javë, pa limit deri në plotësimin e kërkesave të tyre. Dekani i Filologjikut Sabri Laçi sqaroi se

Mësimi për Juridikun do niste te gjimnazi Petro Nini, por studentët rebelë
  • 2019-01-30

Mësimi për Juridikun do niste te gjimnazi Petro Nini, por studentët rebelë

Qindra studentë të fakultetit Juridik, të vetmit që vijon të mbetet i bllokuar nga një grup rebelësh që vazhdojnë bojkotin prej kohës kur nisën protestat studentore, u grumbulluan mesditën e sotme para gjimnazit Petro Nini Luarasi për të rinisur mësimin. Ata iu përgjigjën pozitivish

Dhuna ndaj studentëve te Arkitektura, dekani kapet mat me firma false
  • 2019-01-29

Dhuna ndaj studentëve te Arkitektura, dekani kapet mat me firma false

Protesta e studentëve që nisi më 4 dhjetor nga fakulteti i Arkitekturës dhe Urbanistikës, tashmë është venitur, por problemet mbeten prezente dhe studentëve që arsimohen në këtë godinë  u është dashur të përballen me arrogancën dhe forcën e vulës së dekanit Florian Nepravishta

Shpërfillen rebelët, Juridiku nis nesër mësimin te gjimnazi
  • 2019-01-29

Shpërfillen rebelët, Juridiku nis nesër mësimin te gjimnazi

Studentët në shumë prej fakulteteve të Universitetit të Tiranës kanë nisur prej disa ditësh ti rikthehen auditorëve për të zhvilluar orët mësimore normalisht pas protestës që zgjati rreth një muaj. Por, bllokimi i Fakultetit të Drejtësisë nga një grup të rinjsh qëndrojnë të n

Duam mësim! Te Juridiku plas sherri mes studentëve, thyhen (FOTO)
  • 2019-01-28

Duam mësim! Te Juridiku plas sherri mes studentëve, thyhen (FOTO)

Studentët në shumë prej fakulteteve të Universitetit të Tiranës kanë nisur prej disa ditësh ti rikthehen auditorëve për të zhvilluar orët mësimore normalisht pas protestës që zgjati rreth një muaj. Por, situata paraqitet e nderë te Fakulteti i Drejtësisë, ku një grup të rinjsh q

Dekani i Juridikut kërcënon studentët: Sdihet si shkojnë punët, ku do futeni!
  • 2019-01-16

Dekani i Juridikut kërcënon studentët: Sdihet si shkojnë punët, ku do futeni!

Fakulteti i Drejtësisë në Tiranë është nja nga institucionet e Arsimit të Lartë në Tiranë, që vijon të jetë i bllokuar prej disa ditësh nga studentët e ngujuar, të cilët janë të bindur për ti qëndruar deri në fund kauzës së tyre. Paraditen e së enjtes te Juridiku është zhv