Rezultate te kerkimit per termin: +Deklarats +Kushtetuese

Meta: total 18 / total_found 18 / time 0.000 / keyword[0] deklarats / docs[0] 154 / hits[0] 178 / keyword[1] kushtetuese / docs[1] 45028 / hits[1] 101332 /
No Pic available
  • 2010-08-28

Ruçi: Komisioni i Venecias të vendosë për fletët e votimit

Zbardhet formula e kompromisit PD-PS. T majtt me dy drafte, nj projektmarrveshje dhe nj projektvendim PS: Nse eliminohen flett, rinisim bojkotin dhe protestat Zbardhet formula e kompromisit mes socialistve dhe demokratve. Pr her t par, numri dy i Partis Socialiste, Gramoz Rui, kapublike kushtet e d

No Pic available
  • 2010-07-28

Presidenti: Dekreti për kreun e Kushtetueses në vjeshtë

Emrimi i ri i kreut t Gjykats Kushtetuese ka prplasur mazhorancn dhe institucionin e Presidentit. Menjher pas deklarats snga deputeti demokrat Eduart Halimi, i cili akuzoi kreun e shtetit pr shkelje t rnd t ligjit themeltar t shtetit, duke mos dekretuar brenda afateve kryetarin e ri t Gjykats Kusht

No Pic available
  • 2010-07-22

Gjykata e Hagës: Pavarësia e Kosovës ishte e ligjshme

Pavarsia e Kosovs nuk ka shkelur ligjin ndrkombtar. sht ky vendimi i Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis n Hag q pritet t hap rrugn pr njohjen nga m shum vende t pavarsis s Kosovs. Vendimi u morr me nj shumic t bindshme t votave t gjykatsve. 10 gjykats ishin t ktij mendimi, ndrsa katr ishin kundr. Ouada

No Pic available
  • 2010-07-14

Meta: Zgjidhja, në Kushtetuese, opozita ta pranojë

Meta akuza Ramës: Kërkon alibi për zgjedhjet lokale Ilir Meta, ministr i Jashtm dhe zvendsKryeministr, gjykon se meqense trajtimi i fletve t votimit ndan thellsisht mazhorancn dhe opozitn, takimi Patozi-Rui do t jet i suksesshm vetm nse Partia Socialiste vendos q transparenca e

No Pic available
  • 2010-07-13

Meta: Rama po kërkon alibi për të dëmtuar zgjedhjet lokale

Nj dit pas deklarats s kryeministrit Berisha pr nisjen e negociatave mes mazhorancs dhe opozits n respekt t rezoluts s Parlamentit Europian, zvendskryeministri, njherazi dhe Ministr i Jashtm Ilir Meta ka deklaruar se zgjidhja e ngrit politik n vend duhet t jet n respekt t kuadrit ligjor dhe kornizs

No Pic available
  • 2010-07-09

Berisha: Ftoj PS-në të hetojmë materialet zgjedhore

Të gatshëm të zbatojmë pikë për pikë rezolutën Hetimi i zgjedhjeve t kaluara sht rikthyer n qendr t debatit n Kuvend pas miratimit nga Parlamenti Evropian t rezoluts q mbshtet integrimin e Shqipris dhe liberalizimin e vizave. Kryeministri Sali Berisha prshndeti dje n Kuven

No Pic available
  • 2010-06-12

Çavusoglu: Opozita na premtoi zgjidhje, por nuk bëri asgjë

Presidenti i Asambles Parlamentare t Kshillit t Europs, Mevlut avushoglu ka riprsritur qndrimin tpublik n muajin shkurt n Tiran, nprmjet deklarats q Komiteti Presidencial i Kshillit t Europs i drejtoi opozits shqiptare, lidhur me transparencn e zgjedhjeve, duke i krkuar q t’i drejtohet Gjykats