Rezultate te kerkimit per termin: +Deklarime

Meta: total 1000 / total_found 2756 / time 0.001 / keyword[0] deklarime / docs[0] 2756 / hits[0] 3086 /
Prokurori i Sarandës shkarkohet nga detyra, kërcënon gjyqtarët: Mbajeni mend, do u çoj në burg!
  • 2019-04-09

Prokurori i Sarandës shkarkohet nga detyra, kërcënon gjyqtarët: Mbajeni mend, do u çoj në burg!

KPK ka shkarkuar nga detyra drejtuesin e Prokurorisë së Sarandës, Edison Ademi. Trupa gjykuese e përbërë nga kryesuesja Genta Tafa Bungo, Lulzim Hamitaj dhe Fierdes Shuli pas dëgjimit të drejtuesit të Prokurorisë së Vlorës në seancën e 5 prillit, mori vendimin e shkarkimit të tij nga

A do t aneksoj Netanjahu edhe Bregun Perndimor t Jordanit?
  • 2019-04-08

A do t aneksoj Netanjahu edhe Bregun Perndimor t Jordanit?

Do t ushtroj “sovranitetin” izraelit n Bregun Perndimor t Jordanit duke mos br asnj dallim mes t gjith bllokut t vendbanimeve dhe atyre q jane t izoluara, tha kryeministri i Izraelit Benjamin Netanjahu n nj intervist televizive. Ai theksoi, se ka arritur q presidenti i SHBA-s, Donald Tru

Prokuroria zbardh letër-porositë nga SHBA dhe Skocia: PD fshehu 650 mijë $ lobim
  • 2019-03-25

Prokuroria zbardh letër-porositë nga SHBA dhe Skocia: PD fshehu 650 mijë $ lobim

Prokuroria ka zbardhur dy letër-porositë nga SHBA dhe Skocia. Sipas dokumenteve, PD fshehu 650 mijë $ lobim. Sipas të dhënave të Prokurorisë, letërporositë e mbërritura nga SHBA-ja dhe Skocia rezultojnë në mënyrë të qartë pagesat e bëra dhe të padeklaruara, çfarë nënkupton se s

Anëtari i Gjykatës së Lartë tërhiqet nga gara për Kushtetuesen
  • 2019-01-29

Anëtari i Gjykatës së Lartë tërhiqet nga gara për Kushtetuesen

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani i cili u konfirmua në detyrë duke dalë i pastër nga procesi i vetingut, dorëhiqet nga kandidimi për në Gjykatën Kushtetuese. Dvorani mësohet të ketë thënë se shikon si prioritare drejtimin e KED-it, duke argumentuar kështu vendimin e tij.

LETËR PUBLIKE LINDITA NIKOLLËS!
  • 2018-12-31

LETËR PUBLIKE LINDITA NIKOLLËS!

ARTAN FUGA E nderuar zonja Lindita Nikolla, e ndjeva për detyrë morale që me rastin e largimit tuaj nga posti i ministrit të arsimit, rinisë dhe sporteve tju drejtohem me një letër publike. Mund tju a kisha dërguar edhe në mënyrë personale, por gjykova se ndofta edhe publiku mund të kish

Veliaj padit për shpifje Bashën dhe Tabakun, kërkon 100 mijë lekë shpërblim
  • 2018-12-27

Veliaj padit për shpifje Bashën dhe Tabakun, kërkon 100 mijë lekë shpërblim

Lulzim Basha dhe Jorida Tabaku janë paditur në gjykatë për shpifje dhe shkelje për lejet e ndërtimit që i kanë dhënë vetes gjatë kohës kur ushtronin funksionin e kryetarit dhe nënkryetares në Bashkinë e Tiranës. Padia është bërë nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon kreun e Gjykatës së Korçës
  • 2018-12-21

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon kreun e Gjykatës së Korçës

Kreu i Gjykatës së Korçës, Admir Belishta nuk e ka kaluar testin e Vetingut. Sot KPK ka vendosur shkarkimin e tij nga detyra, nderkohe qe pak dite me pare ishte përballë Komisionit të Pavarur të Kualifikimit në kuadër të rivlerësimit kalimtar. Karriera e gjyqtarit u vu në dyshim, teksa