Rezultate te kerkimit per termin: +Dekoratn

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] dekoratn / docs[0] 4 / hits[0] 5 /
No Pic available
  • 2010-08-26

Justifikimi i pamjaftueshëm

.. ato q njohim prgjysm (!) “Dekoratat e ndershmris harbute” Leon Festinger Fqinji im i mir - pjes e qeverisjes, njeri i zakonit dhe i plqyeshm n shoqri, di ta vrtis mir. Thon gjithashtu se ai sht nj zotri q ia vlen t dekorohet edhe nga Presidenti, madje edhe nga instanca ndrkombtare. T

No Pic available
  • 2010-06-01

Topi, mjeshtër për të idhnuarit!

Pr t vazhduar firmosjen pa fund, t mjeshtrive dhe puntorve t atdheut, Presidenti Bamir Topi ka gjetur rastin pr disa aktor e regjisor, ka shfrytzuar si motivacion 65-vjetorin e teatrit. Por kta q ka nderuar me dekoratn mjeshtr ose nuk jan m n kt jet, dhe kshtu lahen padrejtsis q

No Pic available
  • 2008-11-01

Nj rrug e Vlors mori emrin

Si rrall ndonjher , n rrugicn e shkputur t lagjes "Muradie" q zyrtarisht merr emrin "Rruga e Hebrenjve " Dr. Ana Kohen i ka mbledhur t gjith. Demokrat dhe socialist, pushtetar lokal dhe qndror, miq , t afrm, qytetar t thjesht vlonjat , intelektual dhe shok shkolle. Ndodhen t gjith rreth saj, pr t g

No Pic available
  • 2008-11-01

Publikohet dokumenti origjinal i Shpalljes s Pavarsis

N ambientet e Kuvendit t Shqipris u publikua sot dokumenti origjinal i Shpalljes s Pavarsis n Vlor, m 28 Nntor 1912. Ky dokument, publikimi i t cilit u b me iniciativ t Kryetares s Kuvendit, Jozefina Topalli, bhet n kuadr t 75-vjetorit t Pavarsis. Dokumenti prmban firmat e pacensuruara dhe fotografi