Rezultate te kerkimit per termin: +Dekret

Meta: total 1000 / total_found 2868 / time 0.001 / keyword[0] dekret / docs[0] 2868 / hits[0] 3677 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Surpriza e pazakontë në Arabinë Saudite, 31 vjeçari emërohet pasardhës i mbretit

Mbreti Salman i Arabisë Saudite bëri djalin e tij, 31 vjeçar si pasardhës në fron, duke thyer rregullat e Mbretërisë. Arabia Saudite kërkon rimëkëmbje radikale të ekonomisë së saj të varur nga nafta, ndërsa përballet me tensione në rritje me rivalin rajonal të saj, Iranin. Edhe pse

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Deputetët do zgjidhen në 2 vjet, PS vagon për skrap. Akuza Ahmetajt

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Intervista vjen katër ditë përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Ekonomia, aleancat, shpresat dhe dilemat e Lulzim Bashës në këto zgjedhje dhe pas t

No Pic available
  • 2017-06-21

Koalicioni paszgjedhor, Basha përjashton vetëm PS, vagon për skrap

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar në studion e emisionit “Arena” në Ora News për të treguar programin e tij ekonomik por dhe koalicionet paszgjedhore, ndonëse shprehet i bindur se do të fitojë mbi 72 mandatet për të qeverisur i vetëm.  Duke folur për listat

No Pic available
  • 2017-06-13

Paralajmërimi i Ilir Metës: Ska dekrete për qeverinë e re nëse vota cënohet

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta paralajmëron se nuk do të dekretojë qeverinë e re që do të lindë pas 25 qershorit nëse vota e lirë siç thotë ai do të cënohet. Duke akuzuar Ramën dhe Bashën për “aleancë të errët kundër të gjithë qytetarëve dhe zgjedhjeve normale  Ili

No Pic available
  • 2017-05-28

Ditët e fundit të atentatorit të Perandorit, Vasil Laçi

Nga Prof. Nasho Jorgaqi Procesi i hetuesisë së Vasil Laçit u krye në një kohë të shpejtë, por akoma më me ngut u zhvillua gjyqi. Dhe në qoftë se hetimi u bë i dyfishtë, nga njerëzit e mbretit dhe të Duçes, akuza dhe gjyqi u shkrinë në një. Atentatori ishte armiku i tyre i përbas

No Pic available
  • 2017-05-22

AI kritikon Turqinë për shkarkimet arbitrare në sektorin publik

Organizata për të drejtat e njeriut Amnesty International akuzoi Turqinë për shkarkime arbitrare të punonjësve në sektorin publik. “Mbi 100.000 njerëz nga sektori publik, përfshirë anëtarë të gjyqësorit dhe ushtrisë, janë shkarkuar që nga përpjekja për rrëzimin e president

Braçe sulmon Bashën: Gënjeshtrat të janë kthyer në hall, mashtrove aleatët
  • 2017-05-17

Braçe sulmon Bashën: Gënjeshtrat të janë kthyer në hall, mashtrove aleatët

Deputeti i PS, Erion Braçe ka sulmuar kreun e PD, Lulzim Basha  në lidhje me atë që po diskutohet për arritjen e një marrëveshje. Në një postim në rrjetet sociale, Braçe thotë se Basha ka gënjyer të gjithë dhe tani gënjështrat i janë kthyer në hall. Braçe thotë se kreu i PD