Rezultate te kerkimit per termin: +Dekretet

Total: 2570
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.356Z

Dekretet, PD bllokon Presidentin

Opozita kërkon me insistim kalimin në votim të fshehtë për dekretet e propozuara nga Bamir Topi si anëtarë të Gjykatës së Lartë. Kryetarja e grupit parlamentar socialist, Valentina Leskaj, bëri publike konsideratat rreth qëndrimit të fundit të mazhorancës ndaj dekreteve të President

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.367Z

Dekretet e Topit, pezullohet votimi

 Bllokimi i votimit të dekreteve të Presidentit në Parlament detyron opozitën të bojkotojë seancën. Opozita protestoi dje paradite për mosparaqitjen për votim të pesë emrave për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese. Përveç opozitës, zëra pro votimit të dekreteve përfshin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.864Z

N Kuvend dekretet e Topit

M n fund pak drit n fund t tunelit. Pas shum e shum hamendsimesh nse mazhoranca do t votonte n Kuvend raportet e Komisionit t Ligjeve apo dekretet e presidentit pr antart e Gjykats s Lart nga e djathta ka ardhur nj z zyrtar i qart. Kryeparlamentarja Jozefina Topalli kame dije pr opinionin publik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:32.334Z

Dekretet, Meidani e Moisiu mbështesin Presidentin

  Dy ish-presidentët, komentuan dje debatin e fundit lidhur me dekretet e presidentit Topi   TIRANË- Dy ish-presidentët, Alfred Moisiu dhe Rexhep Meidani kanë mbështetur dje pasardhësin e tyre, Bamir Topi, në qëndrimin e këtij të fundit për dekretet e emërimit të 5 an

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.156Z

Sula: OK për dekretet e Presidentit

Deputeti i PD-së, Dashnor Sula ka vlerësuar dje gjashtë dekretet e Presidentit Topi për Gjykatën e Lartë, duke hedhur poshtë qëndrimin e socialistëve, një ditë më parë. Duke folur në një prononcim për mediat, anëtari i komisionit të Ligjeve, i njohur edhe si një nga mbështet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.352Z

Dekretet, Leskaj: PD njollosi Kushtetutën

PS kërkon futjen në procedurë votimi të dekreteve dhe miratimin e tyre me votim të fshehtë. Sot vendos Kuvendi TIRANË- Mbledhja e dy ditëve më parë në komisionin e Ligjeve tregoi qartazi përpjekjen e mazhorancës, për të kaluar sot në Kuvend vetëm raportin për procedurën e nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.881Z

Dekretet, negociata Topalli-Topi

Zgjidhet ngerci institucional Kuvend-Presidence. Pozita dhe opozita me konsensus miratuan dje ne Keshillin per Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetet ndryshimet ne rregulloren e Kuvendit, perfshire dhe ato per shqyrtimin e dekreteve qe vijne nga Presidenti i Republikes per anetare te institucioneve ku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama