Rezultate te kerkimit per termin: +Dekreti

Total: 2723
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.146Z

Dekreti për dëbimet do të rishikohet

Është rrëzuar edhe një herë dekreti për sigurinë i qeverisë italiane. Vendimi është marrë pas takimit të shefave të grupeve parlamentare të Dhomës së Deputetëve, si pasojë e mungesës së kohës për rikthimin në senat, i domosdoshëm për fshirjen e normës së shumëkundërshtua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.574Z

Dekreti per arsimin e larte

brbrDeputetet e mazhorances dhe te opozites kane debatuar gjate mbledhjes se komisionit parlamentar te medias mbi shqyrtimin e dekretit te Presidentit Nishani i cili me 7 gusht ktheu per rishqyrtim ne parlament ligjin per arsimin e larte Ne emer te opozites deputeti Luciano Boci kerkoi qe gjate shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.778Z

FOTO LAJM/ Dekreti për formimin e qeverisë së re

Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar paraditen e sotme Edi Ramën për formimin e qeverisë së re. Pak pas këtij momenti, kryeministri i ardhshëm, Edi Rama, ka publikuar foton e dekretit të dorëzuar nga Nishani. Tashmë mbetet që qeveria e re të votohet në parlament dhe më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.161Z

Dekreti enigmë i Berishës, për tokat në përdorim

• Në vitin 1996, Presidenti i atëhershëm, Sali Berisha, së bashku me Aleksandër Meksin morën një vendim për të ndërhyrë në ligjin e miratuar në vitin 1995, "Për kalimin në pronësi pa shpërblim të tokës bujqësore".Në këtë vendim përcaktohej marrja e tokës së përd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.350Z

Biberaj: ”Dekreti i Presidentit do të shqyrtohet”

Deputeti i Partisë Demokratike, Aleksandër Biberaj, u shpreh ditën e djeshme se Dekreti i Presidentit Topi do të vlerësohet dhe shqyrtohet për të gjitha vërejtjet që i bën ligjit për ndryshimin e procedurave të legalizimit të ndërtimeve informale. “Vërejtjet e presidentit, të para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.594Z

Ruci Dekreti Topalli shkeli Kushtetuten

TIRAN - Opozita riktheu dje ne Kuvend debatin per ligjin e pronave i cili u rrezua nga Presidenti Topi dhe u miratua per here te dyte nga mazhoranca. Deputetet socialiste akuzuan shumicen qeverisese dhe kryeparlamentaren Topalli se ka shkelur Kushtetuten duke hedhur per votim dy here te njejtin ligj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.151Z

Dekreti për Muçmatën,PD kërkon rrëzimin

Maxhoranca në pushtet kërkon rrëzimin e një tjetër dekreti të presidentit atë të Vexhi Muçmatës për anëtar të Gjykatës së Lartë. Porpozimi është bërë nga deputeti i PD-së Viktor Gumi gjatë diskutimit në Komisionin e Ligjeve të relacionit për Muçmatën. Sipas Partisë Dem

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama