Rezultate te kerkimit per termin: +Dekretimi

Total: 555
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.915Z

FSK, edhe këtë muaj, nuk do të ndodhë dekretimi i gjeneralëve

Shkup - Edhe këtë muaj duket se nuk do të ndodhë dekretimi i gjeneralëve të Forcës së Sigurisë. Kjo ndodh edhe pse shtatë gjeneralët e FSK-së që do të udhëheqin të 7 komandat e kësaj trupe, që prej 20 ditësh janë duke e vazhduar punën e tyre në postet ku janë propozuar. Arsye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.521Z

Dekretimi i qeverisë së re, Presidenti: Do ti referohem Kushtetutës

Tiranë, 14 shtator, NOA Presidenti i Republikës, Bamir Topi ka deklaruar se për të dekretuar qeverisjen e re të prezantuar pranë tij nga kryeministri Berisha, do ti përmbahet gjithmonë Kushtetutës dhe detyrimeve që cakton ajo. Një pohim të tillë ai e ka bërë i pyetur nga gazetarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.375Z

Braho: Mos dekretimi i shefit të Shtabit të FA problematik

Kryetari i Komisionit të Sigurisë Spartak Braho e quan ‘problematike” mos dekretimin nga presidenti Nishani të Shefit të Shtabit të Forcave të Armatosura. “Mos dekretimi i shefit të Shtabit të FA problematik. Përcilljani kryeministrit, Bashës, Berishës dhe presdientit sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.772Z

Dekretimi i Lleshit, Rama: Ka gjithmonë rrugëzgjidhje nëse ka vullnet të mirë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë pas dekretimit nga presidenti Meta të Sandër Lleshit si ministër të Brendshëm. Në një postim në Twitter, Rama shkruan se edhe kur krisjet duken të pariparueshme gjithmonë ka një zgjidhje. Rama thotë se ministri i ri njeriu i duhur në vendin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:35.984Z

Mos dekretimi i ministrave, ja përgjigja e Nishanit për Ramën

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, e ka të prerë qëndrimin kur pyetet se kur do ti dekretojë ministrat Arben Ahmetaj dhe Milva Ekonomi. Për të vënë firmën mbi kërkesën e Kryeministrit, do të respektojë vetëm kushtetutën dhe ligjet. I pyetur mbi deklaratat e bëra nga Kryeministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.875Z

Ja ambasadorët për Italinë, Turqinë e Kuvajtin. Pritet dekretimi

Për dëgjesën në komisionin parlamentar të punëve të jashtëme i pari mbërriti Gent Gazheli, pasuar nga Anila Bitri dhe Saimir Sala, të nominuar nga Ministria e Punëve të Jashme për postet e ambasadorëve në Turqi, Itali dhe Kuvajt. Zv.ministri Halil Hyseni, i tha komisionit se, të tre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.329Z

Drejtuesit e Universiteteve, sot dekretohen rektorët

TIRANE-Presidenti i Republikës, Bamir Topi do të bëjë sot dekretimin e të gjithë rektorëve që u zgjodhën në postet drejtuese të universiteteve. Dekretimi i tyre i hap rrugë më pas edhe dekretimit të dekanëve fitues të zgjedhjeve. Për drejtorin e Marrëdhënieve me Publikun në Unive

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama