Rezultate te kerkimit per termin: +Dekriminalizimin

Meta: total 1000 / total_found 2564 / time 0.001 / keyword[0] dekriminalizimin / docs[0] 2564 / hits[0] 3908 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Marrëveshja me Ramën, Basha tregon kush e kërkoi daljen në zgjedhje si parti

Reformë zgjedhore, kushtetuese dhe votim elektronik, janë tre pikat kyçe të marrëveshjes Rama-Basha, për të cilat kryetari i PD-së thotë se do tu qëndrojë strikt deri në finalizimin e tyre. I ftuar në specialen për zgjedhjet e 25 qershorit në Tonight Ilva Tare, Basha zbuloi edhe se ku

No Pic available
  • 2017-06-09

Meta gati te sakrifikoje presidentin per postin e kryeministrit

Intervista e Kryetarit të Kuvendit, z. Ilir Meta në emisionin Opinion në TV Klan  (E PLOTË)  Blendi Fevziu: Meta jeni President i zgjedhur i vendit dhe keni dalë në fushatë. A keni shkelur Kushtetutën e vendit? Ilir Meta: Së pari, dy ish-partitë e mëdha, sepse prandaj bëhe

No Pic available
  • 2017-06-06

Meta, Ramës: Nëse Shqipëria do ketë dy parti, njëra do jetë LSI

Kreu i Kuvendit dhe Presidenti i zgjedhur Ilir Meta është i ftuar në emisionin Debati në Channel One me gazetarin Roland Qafoku. Meta, sot mbushen 1 muaj e 9 ditë që jeni zgjedhur President i Republikës. Si ka ndryshuar jeta juaj? Si ka qenë jeta juaj në këto 1 muaj e 9 ditë? Jeta ime nu

No Pic available
  • 2017-06-05

Basha: Rama puthi Republikën e Re, Meta u bie daulleve të hallit

Ndërsa rikthehej nga turi elektoral në verilindje të Shqipërisë, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi gjatë një takimi në Kamëz se parandjen diçka të madhe për Shqipërinë në 25 qershor. Frymën e ndryshimit ai tha se e ka ndjerë kudo. Sipas Bashës, Rama me paktin politi

No Pic available
  • 2017-05-28

Debate në KQZ për listat e PD, Kosovarasti: I plotësojmë për 72 orë

KQZ nuk ka miratuar ende listën për deputetë të PD në zgjedhjet e 25 qershorit. Mbledhja e kësaj të diele u shoqërua me debate të forta. Sipas përfaqësuesve të PS, PD nuk ka dorëzuar ende formularët e kandidatëve në zbatim të ligjit për dekriminalizimin. Gëzim Veleshnja: Kryerja e

No Pic available
  • 2017-05-27

Basha përfshin në lista Dashamir Tahirin, vjet iu hoq mandati për dekriminalizimin

Dashamir Tahiri kërkon të rikthehet në Kuvend. Kryetari i PD-së, Lulzim Basha e ka përfshirë në listat e kandidatëve për deputetë në qarkun e Vlorës. Më 29 dhjetor 2016, ish deputetit të PDIU-së por që u bashkua me grupin demokrat iu hoq mandati nga KQZ pasi ishte subjekt i ligjit p

No Pic available
  • 2017-05-27

KQZ shtyn për nesër regjistrimin e opozitës dhe miratimin e listave

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka shtyrë për të dielën mbledhjen ku do të miratohet regjistrimi i partive opozitare në zgjedhjet e 25 qershorit si dhe lista e kandidatëve për deputetë. Sipas procedurës, pas paraqitjes së emrave KQZ vepron me verifikimin e vetëdeklarimeve, kusht ky i ven