Rezultate te kerkimit per termin: +Del +Potro

Total: 79
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.964Z

Tenis, Federer dhe Del Potro në gjysmëfinale

Vazhdon turneu i tenisit në Londër për meshkuj ku tashmë janë drejt fundit edhe ndeshjet e grupeve dhe po përcaktohen edhe gjysmëfinalistët e parë. Kështu në këtë turne ATP që është edhe turneu i fundit për këtë vit ka pasur një të eleminuar luksi siç është Rafa Nadal,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.672Z

US Open, Del Potro mund Federer

Huan Manuel del Potro eshte fituesi i US Open, pasi mundi ne finale pese here fituesin e ketij slemi Roxher Federer me 5 sete, finalja e fundit e cila eshte zhvilluar me kaq shume sete daton 10 vjet me pare, kur Andre Agasi mundi amerikanin Tod Martin. Edhe pse e ka filluar mire ndeshjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.663Z

Tenis, Del Potro fiton ndaj Federer

Tenisti 20 vjeçar i Argjentinës, Huan Martin Del Potro, ka befasuar botën e tenisit, me fitore kundër favoritit Roxher Federer, në finalen e turneut US Open në Nju Jork. me në sete. Ky është titulli i tij i parë në një turne të nivelit të tillë dhe fitorja e parë e Del Potros

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.253Z

Tenis Djokovic-Del Potro ne finalen e Shangait

Në 1 orë e 46 minuta lojë të mrekullueshme, Juan Martin del Potro mundi spanjollin Rafael Nadal dhe fitoi të drejtën për të luajtur finalen e turneut Masters 1.000 të Shangait. Argjentinasi nuk i la asnjë shans spanjollit duke i fituar t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.459Z

Del Potro eliminohet nga Australian Open

Kampioni i US Open, Juan Martin del Potro është eliminuar nga Australian Open, pas humbjes 5-7, 6-4, 7-5, 6-3 nga kroati Marin Cilic, në Melbourne. Cilic do të takohet me amerikanin Andy Roddick, pasi fitoi përballjen maratonike të rrethit të katërt pas katër orë e 38 minutave. Bartësi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.252Z

US Open, Del Potro ne gjysmefinale

Do jete argjentinasi Juan Martin Del Potro kundershtari i Rafael Nadal ose Fernando Gonzalez ne takimin gjysmefinal te US Open, grand slemi i katert i sezonit. Tenisti argjentinas eleminoi ne cerekfinale talentin kroat Marin Cilic me rezultatin 4-6,6-3, 6-2, 6-1. Perballja e fundit e rau

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.672Z

US Open, Del Potro ne finale, eleminon Nadal

Juan Martin Del Potro eshte supriza e radhes ne turneun e tenisit US Open. Argjentinasi ka mundur ne gjysemfinale numrin 2 te botes Rafael Nadal dhe kalon per here te pare ne karrieren e tij ne finalen e nje turneu slam. Tenisti 21 vjecar ka mundur me lehtesi ne tre sete, me rezultatin 6

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama