Rezultate te kerkimit per termin: +Delauare

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.916Z

Ishull i ri në Groenlandë,shkëputet copa gjigande e akullit

Që dje në botë u shtua një ishull i ri. Ishulli është prej akulli dhe u formua nga shkëputja e një cope gjigande akullnaje në Groenlandë. Sipërfaqja e saj është 260 km katrorë. Blloku është shkëputur nga akullnaja Peterman në bregun veriperëndimor të Groenlandës. “Kjo ësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.380Z

Obama do të shkojë me tren për në ceremoninë e betimit

Uashington - Presidenti i 44-ët i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama, për të marrë pjesë në ceremoninë e betimit që do të zhvillohet në Uashington, do të udhëtojë me tren nga Filadelfia. Nga Filadelfia, Obama do të shkojë në Delauare për të marrë me vete edhe zëven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.098Z

SHBA, zgjedhjet: Trump fiton 5 shtete, Clinton 4

Kandidati republikan Donald Trump, ka fituar në të 5 shtetet ku u zhvilluan zgjedhjet paraprake të së martës. Fitorja e çon atë një hap më pranë emërimit nga partia si kandidat i saj për president. Trump fitoi në Kënektikat, Delauare, Mariland, Pensilvani dhe Rode Ajlënd, me më shum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.078Z

Zgjedhjet paraprake në SHBA: Trump fiton të 5 shtetet, Clinton në 4

Kandidati republikan Donald Trump, sipas parashikimeve, ka fituar në të 5 shtetet ku u zhvilluan zgjedhje paraprake të martën. Fitorja e çon atë një hap më pranë emërimit nga partia si kandidat i saj për president. Trump parashikohet të ketë fituar në Kënektikat, Delauare, Mariland,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.961Z

Skandali, mbetjet e viktimave të 11 shtatorit u çuan në landfill

Disa pjesë nga mbetjet e paidentifikueshme nga viktimat e shkaktuara në Pentagon dhe nga rrëzimi i avionit në një fushë në Pensilvani, i janë dhënë një kontraktuesi për tu asgjësuar.Në raport thuhet se mbetjet nuk mund të testoheshin dhe të identifikoheshin.Ky fakt u zbulua gjatë he

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.539Z

Romni fiton pesë shtete, zotohet se do të largojë Obamën

Duke folur menjëherë pas publikimit të fitores në pesë shtete, Romni tha se tashmë po fillonte një fushatë e re, duke lajmëruar kështu fillimin e rrugës për në zgjedhjet e nëntorit.“Mbahuni edhe pak. Një Amerikë më e mirë fillon sonte”, tha ai. Romni fitoi dje lehtësisht zgjed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.882Z

Obama - Linkoln - Kenedi, sa ngjajnë me njëri-tjetrin?!

Historianët amerikanë, disa ditë para inaugurimit të Obamës si President i SHBA-së, po i japin shumë rëndësi ngjashmërive mes tij dhe ish-presidentëve Abraham Linkoln dhe Xhon Kenedi. Fundjavën përpara inaugurimit të tij si Presidenti i 44-rt i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Ba

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama