Rezultate te kerkimit per termin: +Delegacionit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.955Z

KE voton ndryshimet e delegacionit shqiptar

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës votoi dje ndryshimet e delegacionit të ri shqiptar. Nga 74 deputetë që ishin të pranishëm në momentin e paraqitjes së draft-rezolutës, 70 prej tyre e votuar atë, ndërsa vetëm 4 deputetë abstenuan. Draft-rezoluta njihte kredencialet e deleg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.651Z

Dade: Topalli premtoi ndryshimin e delegacionit

Partia Socialiste ka hedhur poshte nga Strasburgu akuzat e kryeministrit Berisha dhe kryetares se kuvendit Jozefina Topalli nje dite pare. Kryesuesja e delegacionit te PS Arta Dade ka deklaruar se Shqiperia ka rifituar kredencialet e saj te plota pas premtimit te kryetares Topalli per te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.465Z

Skeda e delegacionit shqiptar në KE

TIRANE- Delegacioni i Parlamentit shqiptar pranë Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës përbëhet nga 4 anëtarë të përhershëm, ndërsa propozohen edhe 2 emra zëvendësues. Në letrën drejtuar 2 ditë më parë Këshillit të Europës, kryetarja e kuvendit Jozefina Topalli rënd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.816Z

KE-ja ratifikon kredencialet e delegacionit shqiptar

Pasi mori në shqyrtim këtë rast për të cilin ka pasur edhe mjaft spekulime politike në Shqipëri, kryesisht nga ana e opozitës, Komisioni i Rregullores, Imuniteteve, dhe Çështjeve Institucionale i propozoi Asamblesë të ratifikojë kredencialet  e delegacionit shqiptar  

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.704Z

Edhe Cooper dënon sulmin ndaj delegacionit serb

(E plotësuar) Ndërmjetësi i BE’së në dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, Robert Cooper e ka dënuar sulmin e djeshëm ndaj konvojit të delegacionit serb në Kosovë."Ne dënojmë sulmin e djeshëm ndaj konvojit të delegacionit serb në Prishtinë. Akte të tilla nuk përputhen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.687Z

Tahiri dënon sulmin ndaj delegacionit serb

Kryenegociatorja e Kosovës në bisedime me Serbinë, Edita Tahiri ka dënuar sulmin e mbrëmshëm ndaj konvojit të delegacionit serb. Ajo ka sqaruar se delegacioni serb ka qenë pjesë e Grupit punues për kthimin e dokumenteve kadastrale.Tahiri ka thënë se ka mënyra tjera për ta shprehur mlle

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.113Z

Shkelin bojkotin. PS pjese e delegacionit europian

Opozita thyen bojkotin dhe niset drejt Brukselit për të diskutuar 12 prioritetet e Bashkimit Europian për integrimin e Shqipërisë. Pas një bojkoti një mujor opozitar në Parlamentin shqiptarë, 7 deputetë të majtë dhe 7 të djathtë d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama