Rezultate te kerkimit per termin: +Delegatt

Total: 6
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.625Z

OKB-ja n krkim t kompromisit

Negociatort e OKB-s n Konferencn pr klim vazhduan sot negociatat, n krkim t kompromisit pr reduktimin e emetimit t gazrave dhe pr fondet pr shtetet e varfra, kompromis ky i cili mund t rezultoj me marrveshjen historike mes udhheqsve botror. Shpresat pr deprtim gjat samitit 12 ditor n Kopenhag u sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.208Z

PD, 8 muaj pa mbledhur forumet

Mbledhja e Kuvendit Kombtar, aktiviteti i fundit partiak Aktiviteti i fundit partiak i demokratve ka qen n dhjetorin e vitit t kaluar dhe lidhet me mbajtjen e organit t saj m t lart drejtues. Kshtu, tet muaj m par PD-ja organizoi edhe Kuvendin e saj t 9, n t ciln morn pjes 1218 delegat nga i gjith

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.369Z

PS, miratohen ndryshimet në statutin e partisë

Asambleja Kombtare e Partis Socialiste ka miratuar draftin e ndryshimeve statutore si dhe ka hapur diskutimet pr ndryshime t programit politik t ksaj force. Ndryshimet n statut, t cilat do t marrin formn prfundimtare nga kongresi i thirrur n 18 prill, prjashtojn mendimin kolektiv ndryshe, propozim k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.397Z

Premton 1 mijë faqe program, Rama boton një broshurë 50 faqe

Nuk miratohet në kongres, do të diskutohet me bazën. Idetë e djathta krijojnë dy linja brenda PS-së N kongresin e s diels t gjith delegatt patn mundsin t merrnin me vete nj broshur t vogl, ku shkruhej “Programi i PSSH-s”. Nj program indoshta n nxitim e sipr, pasi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.837Z

Samiti i klimës, fuqitë e mëdha arrijnë marrëveshjen

Pas m shum se 2 jav bisedime dhe negociata, Samiti i klims n Kopenhagen ka mbshtetur marrveshjen e propozuar nga 5 fuqi t mdha botrore, kryesuar nga Presidenti Barak Obama. Sekretari i Prgjithshm i OKB-s Ban Ki Moon e cilsoi nj fillim thelbsor dhe nj hap t rndsishm prpara. BBC raporton se delegatt k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

Festohet 8 Prilli, Dita Ndrkombtare e Rromve

Romt jan minoriteti m i madh n Europ, t cilt shpesh prballen me dhunn, brutalitetin policor dhe diskriminimin sistematik n edukim, punsim dhe strehim, veanrisht n vndet post-komuniste. Romt prballen me paragjykimin shoqror dhe ndonjher me diskriminim, prfshir incidente t keqtrajtimit nga struktura

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.330Z

Demokratizimi i Shqipris t filloj nga partit

Dy fakte nga bota politike perndimore: N janar t vitit t kaluar (2006) u zhvilluan zgjedhjet legjislative n Kanada dhe partia liberale, nj nga katr partit m t suksesshme n bot (Andr Blais 2005), humbi zgjedhjet me nj diference t vogl votash nga partia fituese dhe krytari i saj, nj nga figurat m t s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama