Rezultate te kerkimit per termin: +Delfin

Meta: total 346 / total_found 346 / time 0.000 / keyword[0] delfin / docs[0] 346 / hits[0] 558 /
Gjumi i grave më i brishtë, flenë më pak dhe më keq
  • 2019-04-09

Gjumi i grave më i brishtë, flenë më pak dhe më keq

Gjumi i gruas është më i brishtë se ai i burrit, i prekshëm ndaj mijëra streseve mjedisore, thirrjes së pasardhësve dhe i gllabëruar nga shumë kërkesa për ndihmë për të dashurit. Kështu, gruaja fle, duke qenë vigjilente ndaj zhurmave në mjedisin e brendshëm të shtëpisë, pak a s

Masakër delifinësh në Francë, mbi 1.000 gjenden të ngrodhur
  • 2019-03-29

Masakër delifinësh në Francë, mbi 1.000 gjenden të ngrodhur

Mijëra delfinë janë gjetur të pajetë në plazhet jug-perëndimore të Francës, me pamje nga Oqeani Atlantik. Mostrat ishin kryesisht në brigjet e Blagoja, Charente dhe Gironde, sipas asaj që ka bërë të njohur Observatori Pelagis, një laborator kërkimor gjitar, i cili ka bazën e tij në

Filipine, sulm i përgjakshëm në një Katedrale (Foto)
  • 2019-01-27

Filipine, sulm i përgjakshëm në një Katedrale (Foto)

Dy bomba në një katedrale katolike në jug të Filipineve, kanë lënë të vrarë 20 persona si dhe dhjetëra të plagosur. Shpërthimi i parë ndodhi gjatë meshës të së dielës, në kishën Jolo ku militantët islamikë janë mjaft aktivë. Gjatë ndërhyrjes së ushtarëve, një pajisje e d

Plazhet ekzotike, të zhytesh në detet më të bukura në botë (FOTO)
  • 2018-06-06

Plazhet ekzotike, të zhytesh në detet më të bukura në botë (FOTO)

Mund të bëni zhytje spektakolare në Filipine, Oman, Madagaskar, Honduras Vera erdhi! Koha për pushime, udhëtime, zbulime të reja. Koha për tia kushtuar vetes dhe pasionit tuaj, një ndër ta edhe zhytjes. Në sfondet dhe detet më të bukura, ato të Filipineve, Omanit, Madagaskarit dhe Hondu

Femrat e huaja që u çmendën pas Skënderbeut
  • 2018-01-20

Femrat e huaja që u çmendën pas Skënderbeut

Mos harro, dashuria e sulltan Muratit për mua nuk do të më bëjë kurrë të harroj që dikur ju kam pas dashuruar . Me këto rreshta, Melisa, e preferuara e sulltan Muratit, mbyll letrën e shkruar pas mesnate për princin shqiptar, Gjergj Kastriot Skënderbeu. Ndërsa jehona e emrit dhe forcës

Përbindëshi i vogël mbi 1 ton!
  • 2017-09-14

Përbindëshi i vogël mbi 1 ton!

Një grup peshkatarësh në Sakhalin nuk prisnin të gjenin një përbindësh në det. Një krijesë detare e quajtur moonfish(ose peshku hënë) ra në rrjetat e tyre të shtunën e shkuar. Peshku i madh se nuk rezultoi i freskët kur doli në breg dhe pesha e tij është më e madhe. Peshku kockor

No Pic available
  • 2017-09-08

Zbulohet letra e Ballist Morinës: Mos më dorëzoni në Serbi

Ndërkohë që pritet vendimi i ministrit të Drejtësisë në Kroaci mbi fatin e Ismail Morinës, i njohur si Ballisti, media ka zbuluar një letër që ky i fundit i drejton autoriteteve dhe gjithë shqiptarëve për të sqaruar pozicionin e tij. Në letrën që mban datën 23 qershor 2017, t