Rezultate te kerkimit per termin: +Delia

Meta: total 1000 / total_found 1245 / time 0.000 / keyword[0] delia / docs[0] 1245 / hits[0] 1542 /
Mbi 600 mijë britanikë marshojnë në Londër kundër Brexit (VIDEO)
  • 2018-10-20

Mbi 600 mijë britanikë marshojnë në Londër kundër Brexit (VIDEO)

Londra është kthyer sot në qendrën e manifestit të britanikëve kundër Brexit me gati 670.000 prej tyre që i janë bashkuar marshimit të organizuar nga #PeoplesVoteforBrexit, mbështetur edhe nga figura të njohura të politikës, artit, sportit e kulturës në vend. Demonstrata duket të je

12 gazetarët që kërkuan azil, Unioni: 34 ikën me lotari apo shtetësi të huaj
  • 2018-09-06

12 gazetarët që kërkuan azil, Unioni: 34 ikën me lotari apo shtetësi të huaj

Gazetarë shqiptarë të detyruar nga një sërë kushtesh që përkthehen në pasiguri për veten dhe familjen po i kthejnë gjithnjë e më shumë sytë nga azili. Në Shqipëri numërohen rreth 2600 gazetarë. Janë 12 gazetarë që kanë përfituar apo janë duke ndjekur procedurat, si dhe 34 t

Reforma në drejtësi, Gjonaj takon shefen e TI, Rubio
  • 2018-07-19

Reforma në drejtësi, Gjonaj takon shefen e TI, Rubio

Në Tbilisi, gjatë Samitit të nismës Partneritet për Qeverisje të hapur, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka takuar Delia Ferreira Rubion, kryetaren e Transparency International, e cila shprehu konsideratat më të larta për reformën në drejtësi dhe mekanizmat për të luftuar korrups

Dibra nderon kapitenin e FA, Xhaçka: Respekt për çdo efektiv
  • 2018-06-28

Dibra nderon kapitenin e FA, Xhaçka: Respekt për çdo efektiv

Dibra do të kujtojë përherë kapiten Floran Delia, pilotin e Forcës Ajrore, i cili humbi jetën në një aksidenti ajror 2 vjet më parë. Në një ceremoni të zhvilluar në mjediset e Pallatit të Kulturës në Peshkopi, me vendim të Këshillit Bashkiak, ku merrnin pjesë familjarë, kolegë

Tritol te dyqani/ Sulmi i dytë për pronaren nga Tirana, në polici tha se
  • 2017-10-05

Tritol te dyqani/ Sulmi i dytë për pronaren nga Tirana, në polici tha se

Një 56-vjeçare, makina e së cilës u hodh në erë 6 muaj më parë në Tiranë, është kërcënuar sërish po me eksploziv. Kësaj here tritoli nuk ka shpërthyer, si në rastin ku i shkatërroi makinën, por është përdorur si formë presioni, brenda një pakoje të vendosur në derën e dy

FOTO/ Kush është Gëzim Kasemi, ushtari i kapobandës Altin Dardha
  • 2017-10-05

FOTO/ Kush është Gëzim Kasemi, ushtari i kapobandës Altin Dardha

Personi që shihni në foto eshte Gëzim Kasemi, ushtari i kapobandës Altin Dardha, i cili u arrestua ne Bari, pasi ishte në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Tirana. Ai ishte dënuar për masakrën 25 shkurtit ’98, ku u vranë 4 persona e u plagosën 2 të tjerë. Megjithëse u deklarua

Arrestimi i avokatit mashtrues, shoferit të tij i vunë tritol në makinë 2 vjet më parë
  • 2017-10-04

Arrestimi i avokatit mashtrues, shoferit të tij i vunë tritol në makinë 2 vjet më parë

Një avokat është vënë në pranga nga Policia e Tiranës, pasi dyshohet të ketë përfituar para me anë të mashtrimit nga familjarët e një personi që kishte humbur jetën në një aksident automobilistik. Burime zyrtare të Policisë së Tiranës thanë se i arrestuari është 56-vjeçari