Rezultate te kerkimit per termin: +Delina +Fico

Meta: total 52 / total_found 52 / time 0.000 / keyword[0] delina / docs[0] 1118 / hits[0] 1284 / keyword[1] fico / docs[1] 361 / hits[1] 778 /
Nga Rama, tek Lubonja/ Kur elita kulturore kërkonte ndihmën e Perëndimit: Ndaleni Berishën
  • 2016-05-27

Nga Rama, tek Lubonja/ Kur elita kulturore kërkonte ndihmën e Perëndimit: Ndaleni Berishën

20 vjet më parë, demokracia e brishtë shqiptare do pësonte një ndër goditjet më të rënda: manipulimin masiv të zgjedhjeve parlamentare të 26 majit, që do të pasonin më pas nga ngjarjet tragjike të vitit 1997 pas rënies së skemave financiare piramidale. Partia Demokratike vinte n

PROMEMORIE/ Rama, Lubonja, Bejtja, Shkullaku SHBA të mos mbështesë Berishën
  • 2016-05-27

PROMEMORIE/ Rama, Lubonja, Bejtja, Shkullaku SHBA të mos mbështesë Berishën

20 vjet më parë, demokracia e brishtë shqiptare do pësonte një ndër goditjet më të rënda: manipulimin masiv të zgjedhjeve parlamentare të 26 majit, që do të pasonin më pas nga ngjarjet tragjike të vitit 1997 pas rënies së skemave financiare piramidale. Partia Demokratike vinte n

Një kontroll i realitetit për studimin e Regnerusit mbi prindërimin gay
  • 2016-05-16

Një kontroll i realitetit për studimin e Regnerusit mbi prindërimin gay

Nga Dale Carpenter, Washington Post Shkrimi botohet si vazhdë e debatit të zhvilluar në gazetën MAPO ditët e fundit, në lidhje me martesat mes të njëjtit seks, me prindërimin nga prindër homoseksualë dhe mbi homoseksualitetin. Delina Fico, një aktiviste e njohur e shoqërisë civile, du

Zbardhen milionat: Bashkëshortët, më të pasur se ministrat
  • 2016-04-27

Zbardhen milionat: Bashkëshortët, më të pasur se ministrat

Gratë apo burrat e anëtarëve të qeverisë janë ata që kanë bërë më shumë para në 2015-n, sipas deklaratave të pasurive. Vetë ministrat deklarojnë ndryshime të vogla, ndërsa i gjithë kabineti qeveritar paguan kredi Bashkëshortët dhe bashkëshortet kanë bërë më shumë para se

DEKLARATAT/ Zbardhet pasuria e ministrave, gratë me rroga pesëfish më të larta
  • 2016-04-27

DEKLARATAT/ Zbardhet pasuria e ministrave, gratë me rroga pesëfish më të larta

Zbardhet pasuria e ministrave të qeverisë së Ramës. Deklaratat e pasurisë së ministrave të kabinetit Rama janë bërë publike dje nga portali Open Spending Albania. Ajo që bie në sy është pasuria e ministres së Inovacionit në Francë, e cila disponon një apartament prej 210 m² me

No Pic available
  • 2015-11-24

Zululand/ Si vishen gratë e politikës? Delina Fico: Shpesh duket sikur këto gra janë në garë me modelet apo miset

Mustafa Nano ka pasur të ftuar këtë të hënë, Delina Ficon në Zululand. Veshja e grave politikane dhe në jetën publike ka qenë në fokus të bisedës. A e tepërojnë ato jo vetëm me veshjen, por edhe me kujdesin për t’u dukur ekstremisht mirë? Delina Fico mendon se po. Ajo anal

Shqipëria indiferente ndaj krizës së emigrantëve, Gonxhe: Të hapim dhe shtëpitë
  • 2015-09-09

Shqipëria indiferente ndaj krizës së emigrantëve, Gonxhe: Të hapim dhe shtëpitë

Kriza e emigrantëve që vijnë nga Lindja e Mesme për një jetë më të mirë në vendet e Europës është një krizë globale, por që edhe shteti shqiptar duhet të japë kontributin e vet dhe jo të rrijë indiferent. Ky ishte mendimi i përbashkët i të ftuarve në studion e Tonight Ilva Ta