Rezultate te kerkimit per termin: +Delisina

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] delisina / docs[0] 5 / hits[0] 5 /
Grupi Veriut, luftë për vendin e dytë
  • 2010-04-12

Grupi Veriut, luftë për vendin e dytë

www.albania-spot.com - Mamurrasi konsolidoi vendin e parë në Grupin e Veriut në Kategorinë e Dytë, pas fitores 5-0 me Çlirimin e Fierit, duke hedhur një hap të madh drejt debutimit historik në Kategorinë e Parë. Ujkaj (21’), Kurtaj (40’) në pjesën e parë dhe Allmeta (51’) Hasani

Gr. Veriu Erzeni -Iliria 1-0
  • 2010-03-29

Gr. Veriu Erzeni -Iliria 1-0

www.albania-sport.com- Erzeni i Shijakut fitoi 1-0 me Ilirinë e Fushë-Krujës. Takimi ishte i vlefshëm për javën e 19-të të Kategorisë së Dytë, Grupi i Veriut. Delisina shënoi golin e vetëm të takimit në minutën e 52-të, duke i dhurua një trepikësh të bukur për shijakasit e drejt

 Sopjani e bën rrugë, tani e rrahin edhe tek moshat Degradon ndeshja Apolonia-Partizani. Prindërit futen në fushë. Loja ndërpritet në minutën e 63-të, pas golit të të kuqve
  • 2009-04-14

 Sopjani e bën rrugë, tani e rrahin edhe tek moshat Degradon ndeshja Apolonia-Partizani. Prindërit futen në fushë. Loja ndërpritet në minutën e 63-të, pas golit të të kuqve

JORGIS MEMO (Panorma Sport)- Rikthehen grushtet në kampionatin e të rinjve. Këtë herë viktimë, as më pak e as më shumë, është gjyqtari Mentor Sopjani, i cili bëhet përsëri protagonist. Pas dhunës barbare në Pukë, dje Sopjani është goditur në ndeshjen Apolonia-Partizani, e vlefshm

 Të kuqtë i japin “leksion” LushnjësPartizani bën detyrën. Grushte në Korçë, derbi kthehet në arenë boksi. Barazon Laçi, fiton Besëlidhja. Luftëtari i afrohet kreut
  • 2009-04-07

 Të kuqtë i japin “leksion” LushnjësPartizani bën detyrën. Grushte në Korçë, derbi kthehet në arenë boksi. Barazon Laçi, fiton Besëlidhja. Luftëtari i afrohet kreut

Ndeshja Partizani-Lushnja pritej të ishte me rivalitet, për vetë pozicionet që skuadrat kanë në tabelë, por nuk ka ndodhur kështu. Të kuqtë e drejtuar nga Marko Pelinxhi dominuan takimin, duke fituar pastër 3-0. Lushnja ka pasur rastin e vetëm që në fillim të lojës, teksa ka goditur

 Besa është në delir, sfidë kryeqytetitPas pushimit të Partizanit, kavajasit marrin kreun, Teuta e dyta. 
Flamurtari rikthehet me 6 gola. Laçi-Luftëtari dominojnë grupet
  • 2009-03-16

 Besa është në delir, sfidë kryeqytetitPas pushimit të Partizanit, kavajasit marrin kreun, Teuta e dyta. Flamurtari rikthehet me 6 gola. Laçi-Luftëtari dominojnë grupet

Pergatiti: Jorgis Memo (Panorama Sport) Pritej dhe ashtu ndodhi. Besa ka marrë kryesimin e kampionatit superiore të të rinjve, pas fitores së djeshme me Elbasanin, me rezultatin minimal 1-0. Një gol i Shtinit në minutën e 50 ka rezultuar vendimtar për djemtë e drejtuar nga Bledar Sinella,