Rezultate te kerkimit per termin: +Delvin

Meta: total 1000 / total_found 2691 / time 0.001 / keyword[0] delvin / docs[0] 2691 / hits[0] 4784 /
Hidhet në erë me tritol depoja e Ujësjellësit të Delvinës
  • 2019-04-04

Hidhet në erë me tritol depoja e Ujësjellësit të Delvinës

Është hedhur në erë me tritol depoja e Ujësjellësit në fshatin Kopacez në Delvinë. Raportohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:00 të mbrëmjes së djeshme. Lidhur më këtë ngjarje janë shoqëruar 10 persona. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plo

Me maska dhe armë, tentohet grabitja e pikës së karburantit (Foto)
  • 2019-03-31

Me maska dhe armë, tentohet grabitja e pikës së karburantit (Foto)

Policia e Durrësit ka parandaluar grabitjen me armë zjarri të një pike karburantit, duke çuar në pranga një 26 vjeçar dhe duke shpallur në kërkim dy të tjerë. Seksioni i Hetimit të Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës , në bashkëpunim me shërbimet e Policisë së Rendit, në

Qeveria e Princ Vidit dhe Protokolli i Korfuzit
  • 2019-03-15

Qeveria e Princ Vidit dhe Protokolli i Korfuzit

Sipas vendimeve të Konferencës së Ambasadorëve në Londër, në 29 korrik të vitit 1913 Fuqitë e Mëdha, caktuan si Princ të Shqipërisë gjermanin, Vihlelm Vidin. Në këto rrethana, qeveria e Ismail Qemalit dha dorëheqjen në datën 22 janar 1914, ndërkohë që po kështu veproi në marr

No Pic available
  • 2019-03-08

Autoriteti i Konkurrencës: Bankers Petroleum, pozitë dominuese në tregun e naftës

Sipas të dhënave zyrtare të publikuara në sitin e kompanisë Albpetrol, mësohet se janë disa kompani që operojnë në fushën e prodhimit apo gjetjen e vendburimeve të reja të naftës. Në zonën Patos-Marinëz operon kompania Bankers Petroleum Albania Ltd, nëpërmjet Degës së saj në S

Eskobari i Ballkanit/ Nis gjyqi për Klement Balilin te Krimet e Rënda
  • 2019-02-25

Eskobari i Ballkanit/ Nis gjyqi për Klement Balilin te Krimet e Rënda

Rreth orës 10:15 të kësaj të hëne ka nisur në Gjykatën e Krimeve të Rënda, seanca e radhës gjyqësore ndaj Klement Balilit, të akuzuar për trafik ndërkombëtar droge. Trupa gjykuese përbëhet nga një treshe gjyqtarësh, që kryesohet nga Flora Hajredinaj. Në këtë seancë pritet të

Kardhiq-Delvinë, Rama inspekton punimet: Të jetë rrugë model
  • 2019-02-23

Kardhiq-Delvinë, Rama inspekton punimet: Të jetë rrugë model

Në lotin e katërt të aksit Kardhiq-Delvinë punimet kanë kaluar 50% të volumit. Kryeministri Edi Rama shkoi të inspektonte ecurinë e punës në këtë rrugë, përfundimi i së cilës do të evitojë Qafën e Muzinës, duke shkurtuar me 1 orë lidhjen e Tiranës me Sarandën. Duhet bërë nj

Caktohet data kur Balili do të dalë para Krimeve të Rënda
  • 2019-02-08

Caktohet data kur Balili do të dalë para Krimeve të Rënda

Klement Balili i njohur ndryshe si Eskobari i Ballkanit do të dalë para Gjykatës së Krimeve të Rënda, në seancën e parë të procesit gjyqësor ndaj tij, më 25 shkurt. Seanca është parashikuar që të nisë në orën 10.00, ndërkohë që pak ditë më parë nëpërmjet avokatit Theodhori