Rezultate te kerkimit per termin: +Demaj

Meta: total 620 / total_found 620 / time 0.000 / keyword[0] demaj / docs[0] 620 / hits[0] 1065 /
Opozita bllokon foltoren, Basha: Qeveri teknike, ose fusim popullin në
  • 2019-01-31

Opozita bllokon foltoren, Basha: Qeveri teknike, ose fusim popullin në

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mori fjalën në seancën e  sotme plenare duke akuzuar qeverinë për vjedhje votash, pasi riktheu në vëmendje artikullin e publikuar ditën e djeshme nga BIRN dhe Zëri i Amerikës, për lidhjen e Vangjush Dakos me bandën e vëllezërve Avdyli nga Shij

PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)
  • 2018-12-17

PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)

Këshilli Kombëtar i votuar në Kuvendin Kombëtar të datës 15 dhjetor 2018. Në procesverbal thuhet se 4741 është numri i personave që janë verifikuar me mandat para nisjes së punimeve. 178 të tjerët janë pajisur me mandat pas nisjes së punimeve. Sipas proces-verbalit në votim morën p

No Pic available
  • 2018-11-13

Ana Frank rrëfehet në Teatrin e Metropolit (Foto)

Unë i mbaj për vete idealet, sepse pavarësisht gjithçkaje, vazhdoj të besoj se njerëzit janë të mirë në zemër. Kështu shkruan në ditarin e saj Ana Frank. Historia e vajzës e cila me ditarin e saj vazhdon të tronditë botën do të vijë premierë në Teatrin Metropol më 15 nëntor n

Rikthehet Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit
  • 2018-09-24

Rikthehet Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit

Rikthehet Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit, ngjarja më e rëndësishme teatrore e vitit, me pjesëmarrjen e 14 trupave nga Shqipëria, Kosova, Mali i Zi dhe Maqedonia. Festivali hapi siparin me shfaqjen TAG me regji të Andia Xhungës dhe autor Bashkim Hoxhën në skenën e re të ArtTurbina. M

No Pic available
  • 2018-07-26

54 artistë i kërkojnë Metës të dekretojë ligjin për teatrin

Një grup artistësh, kryesuar nga të mëdhenjtë e skenës shqiptare, Robert Ndrenika, Luftar Paja, Alfred Trebicka, Leka Bungo, Albert Minga, Arben Derhemi, por edhe djali i të madhit Kadri Roshi, Kliti Roshi, regjisori Spiro Duni, aktorët Artan Imami, Sotiraq Bratko, Zamira Kita e shumë të

No Pic available
  • 2018-06-07

Ansambli Folklorik Tirana koncert me këngët më të bukura të trevave shqiptare

Teatri Metropol Qendra Kulturore Tirana, organizon sot në mbrëmje koncertin Në Konak të Ansamblit Folklorik Tirana. Ky koncert, me udhëheqës artistik Armela Demaj dhe koreograf Rudina Demaliaj e Donald Martini sjell motivet më të mira të trashëgimisë kulturore të të gjitha trevave të

Shekspiri, një premierë shqiptare nga Justin Anderson
  • 2017-12-07

Shekspiri, një premierë shqiptare nga Justin Anderson

Teatri Metropol çel këtë fillim dimri premierën absolute Nata e Dymbëdhjetë të Uilliam Shekspir. Kjo komedi, e cilësuar si nga veprat më të mira të Shekspirit, ngjarjet e së cilës zhvillohen në Iliri, vihet në skenë nga regjisori amerikan Justin Anderson, i cili ka një eksperiencë