Rezultate te kerkimit per termin: +Demarkacionin

Meta: total 1000 / total_found 1407 / time 0.000 / keyword[0] demarkacionin / docs[0] 1407 / hits[0] 2114 /
KOSOVA FIRST, PASTAJ TRUMPUTINI!
  • 2019-02-09

KOSOVA FIRST, PASTAJ TRUMPUTINI!

Nga: ARBEN MANAJ Edhe pse e pabesueshme, por sërish është e vërtetë se Kosova dhe tërësia e saj tokësore, është sot më e kërcënuar se kurrë më parë në historinë e kombit. Dhe, që kjo të vijë nga Uashigntoni, do ishte gjëja e fundit që bookmakers-at do e vinin për kuotim para

Shqipëri-Kosovë, bashkë në 2025? Rama: BE mos ta marrë tolerancën për dobësi
  • 2018-11-27

Shqipëri-Kosovë, bashkë në 2025? Rama: BE mos ta marrë tolerancën për dobësi

Në lidhje direkte për emisionin Open nga Kosova, pas mbledhjes së përbashkët të dy qeverive në Pejë, kryeministri Edi Rama është pyetur në lidhje më një deklaratë të tij gjatë takimit, ku u shpreh për bashkimin Kosovë-Shqipëri në 2025. Disa pjesë të fjalimit të Ramës për nj

No Pic available
  • 2018-08-04

Ndarja e Kosovës, përplasje Berisha-Thaçi. Akuza për tradhti e tregti me Serbinë

Teksa mediat kosovare po provojnë se ristrukturimi i kufijve me Serbinë nuk është më thjesht një tezë e pavend, në debatin e ashpër për këtë çështje është përfshirë sot edhe ish-kryeministri Sali Berisha, i cili ka pritur në zyrën e tij një delegacion të Luginës së preshevës

Marrëveshja e detit, mediat greke: Rama-Tsipras do e firmosin në Bruksel
  • 2018-06-21

Marrëveshja e detit, mediat greke: Rama-Tsipras do e firmosin në Bruksel

Negociatat për përcaktimin e kufirit të ri detar mes Shqipërisë dhe Greqisë janë vulosur në takimin e Rodosit midis dy ministrave të Jashtëm, Nikos Kotzias dhe Ditmir Bushati. Kështu njoftojnë sot mediat greke, të cilat theksojnë se dy krerët e diplomacisë në Samitin e Ministrave t

Ramën e Bashën i bashkon Demarkacioni: Afron Kosovën me BE-në
  • 2018-03-21

Ramën e Bashën i bashkon Demarkacioni: Afron Kosovën me BE-në

Plotësimi i numrit të votave, 80 që nevojiteshin për ratifikimin e Demarkacionit është realizuar pas katër tentativave të deputetëve të Vetëvendosjes për ta penguar votimin në sallën e Kuvendit të Kosovës dhe sipas liderëve politikë i është hapur rruga liberalizmit të vizave. P

DELET DHE DALLËNDYSHET NË POLITIKË
  • 2018-02-28

DELET DHE DALLËNDYSHET NË POLITIKË

Nga Fadil LEPAJA Pa kurrfarë problemi, titulli që mund të i binte tamam këtij shkrimi, do të ishte cilido që do të fliste për shtazët dhe shpezët tona politike, ku të parat e kanë shndërruar vendin në një fermë të lodhët dhe të izoluar, në prag të bankrotimit, ndërsa të dytat

Replika me Haradinajn, Rama: Debatet normale
  • 2018-02-17

Replika me Haradinajn, Rama: Debatet normale

Kryeministri Edi Rama i cili ndodhet në Prishtinë prej ditës së djeshme për të marrë pjesë në festimet për pavarësinë. Rama ka folur për Top Channel për marrëdhëniet mes dy vendeve por edhe debatet me homologun e tij kosovar. Janë 10 vjet me shumë arritje, sfida, me jo pak probleme