Rezultate te kerkimit per termin: +Demarkacionit

Meta: total 1000 / total_found 1257 / time 0.000 / keyword[0] demarkacionit / docs[0] 1257 / hits[0] 1955 /
Rama: Kufiri Kosovë-Serbi do diskutohet. Albin Kurti, si Berisha!
  • 2019-02-15

Rama: Kufiri Kosovë-Serbi do diskutohet. Albin Kurti, si Berisha!

Gjatë intervistës së tij në Real Story, kryeministri Rama ka folur edhe për çështjen e ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Për mua Kosova është pjesë e Shqipërisë. Të tjerat janë çështje të Ramushit, – tha ai pas deklaratave të homologut të tij në Prishtinë.

Diaspora kundër korrigjimit të kufijve, letër liderëve politikë shqiptarë
  • 2018-10-14

Diaspora kundër korrigjimit të kufijve, letër liderëve politikë shqiptarë

Komuniteti shqiptaro-amerikan në Nju Jork u ka kërkuar përmes një letre të gjithë liderëve politikë shqiptarë e kosovarë të angazhohen për ato që ai i cilëson si çështje kritike dhe e para në listë është ideja e shumëdiskutuar e korrigjimit të kufijve mes Kosovës e Serbisë.

Diaspora kundër korrigjimeve të kufijve, letra drejtuar liderëve politikë shqiptarë
  • 2018-10-13

Diaspora kundër korrigjimeve të kufijve, letra drejtuar liderëve politikë shqiptarë

Komuniteti shqiptaro-amerikan në Nju Jork u ka kërkuar përmes një letre të gjithë liderëve politikë shqiptarë e kosovarë të angazhohen për ato që ai i cilëson si çështje kritike dhe e para në listë është ideja e shumëdiskutuar e korrigjimit të kufijve mes Kosovës e Serbisë.

No Pic available
  • 2018-09-18

KORRIGJIMI PAQËSOR I KUFIRIT MES KOSOVËS DHE SERBISË

Nga Hashim Thaçi, President i Republikës së Kosovës Unë jam i sigurt se në politikën kosovare, tek qytetarët e Kosovës, nuk ka aspak dyshim se ne, si udhëheqës institucionalë të Kosovës, duhet të punojmë bashkë me qëllim që brenda një periudhe sa më të shkurtër kohore, ti japi

Surroi: UÇK, njësi guerile. Mitet po dëmtojnë Kosovën
  • 2018-09-07

Surroi: UÇK, njësi guerile. Mitet po dëmtojnë Kosovën

Intervistoi Beti Njuma & Alda Bardhyli Ka rëndësi gjithmonë fillimi në jetë. Le ta nisim bisedën nga fëmijëria juaj. Jeni rritur në një ambient ku flitej shqip dhe serbisht, më pas jeni shkolluar në anglisht, shpërngulja e familjes në Meksikë ju  njohu me spanjishten Si ka ndik

No Pic available
  • 2018-08-18

Nazarko: Debati i kufijve, lëvizje taktike e Thaçit

Prej vitesh Mentor Nazarko e njeh nga afër realitetin politik dhe shoqëror në Kosovë. Ai i hedh ujë, zjarrit të reagimeve ndaj deklaratave të presidentit Thaçi për korrigjimin e kufijve, duke kërkuar Luginën e Preshevës. Nuk kam informacione zyrtare dhe as nuk përfaqësoj qëndrim zyrt

No Pic available
  • 2018-08-04

Ndarja e Kosovës, përplasje Berisha-Thaçi. Akuza për tradhti e tregti me Serbinë

Teksa mediat kosovare po provojnë se ristrukturimi i kufijve me Serbinë nuk është më thjesht një tezë e pavend, në debatin e ashpër për këtë çështje është përfshirë sot edhe ish-kryeministri Sali Berisha, i cili ka pritur në zyrën e tij një delegacion të Luginës së preshevës