Rezultate te kerkimit per termin: +Demave

Meta: total 409 / total_found 409 / time 0.000 / keyword[0] demave / docs[0] 409 / hits[0] 561 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Alban Hoxha drejt Seria A për 200 mijë euro

SPAL, skuadra e sapongjitur në Seria A, është shumë afër blerjes së portierit shqiptar, Alban Hoxha. Kështu bën me dije media italiane, që i referohet Calciomercato.it. Në shkrim evidentohet fakti se portieri është kapiten i Partizani të Tiranës dhe i treti në ekipin kombëtar të Shq

No Pic available
  • 2017-06-12

Festa e përvitshme dramatike

Të paktën 12 persona thuhet se kanë mbetur të plagosur gjatë festivalit vjetor të Toro Chutay në rajonin peruan të Huancavelicës.  Pavarësisht rrezikshmërisë së lartë, çdo vit familjet hyjnë në rajon për të marrë pjesë në festivalin e udhëtimit treditor në Yananaco, Asce

No Pic available
  • 2017-04-28

Moggi, leksione Partizanit: Ja si fitohet derbi dhe titulli (FOTO)

Presidenti i demave të kuq, Gaz Demi, ka takuar sot skuadrën në prag të takimit derbi ndaj Tiranës, në program të premten, ora 19:00, në stadiumin Selman Stërmasi. Një surprizë e veçantë për të kuqtë ka qenë edhe prezenca e Luciano Moggi-t. Në ambientet e hotel Vila Park, ku aktual

No Pic available
  • 2017-04-03

Toreadori masakrohet nga demi në arenën e Las Ventas në Madrid

Një toreador i ri është duke luftuar me jetën pasi u sulmua nga një dem gjatë një turneu. Ai ka marrë goditje në fyt dhe fytyrë. Daniel García Navarrete, 23 vjeç, u shpua disa herë nga një dem me peshë 1.000 paund në arenën më të madhe të Spanjës, Las Ventas, në Madrid. Dëshmi

No Pic available
  • 2017-02-27

Starova : Pse nuk hetohet fitorja e SKënderbeut në Shkodër

Në përfundim të supersfidës mes Kukësit dhe Partizanit, trajneri i bluve verior Ernest Gjoka e pranoi barazimin, por duke shtuar se fati në disa moment e penalizmi skuadrën e tij si kundër ishte rasti i shtyllës së goditur nga Izair Emini në pjesën e dytë Ndërkohë tekniku i demave Sul

Serie A: Ajeti titullar, Strakosha ulet në stol
  • 2017-02-25

Serie A: Ajeti titullar, Strakosha ulet në stol

Arlind Ajeti projektohet titullar për sfidën e radhës së Torinos në kampionat. Mbrjtësi shqiptar që e ndoqi nga stoli humbjen 4-1 në Olimpico mbetet i favorizuar që në Artemio Franchi të marrë ok e trajnerit Sinisa Mihajlovic. Sipas mediave pranë klubit të Torinos, 23-vjeçari shqiptar

No Pic available
  • 2017-02-22

Babai rrezikon të birin me premtimin e 20 dollarëve

Babai i premtoi të birit rreth 20 dollarë nëse do të ngjitej mbi shpinën e kaut që po pushonte në fushë. Kafsha u ngrit me shpejtësi dhe e përplasi përtokë vogëlushin e guximshëm. Fëmija zgjedh njërin prej demave që në pamje të parë dukej i urtë. Babai dëgjohet në video duke t