Rezultate te kerkimit per termin: +Demir +Pojani

Meta: total 20 / total_found 20 / time 0.000 / keyword[0] demir / docs[0] 692 / hits[0] 1000 / keyword[1] pojani / docs[1] 371 / hits[1] 636 /
No Pic available
 • 2013-05-31

Emocionet e një udhëtimi të papërsëritshëm

31-05-2013 / Nga Bashkim Fishta Nga Bashkim FishtaIsh-i dënuar në revoltën e Spaçit, Që nga çasti i nisjes nga qyteti i Udines (Itali), po ndjeja të më shtoheshin emocionet. E ndjeja se filluan të më shfaqeshin para syve, jo vetëm shok

No Pic available
 • 2013-05-23

Në Spaç, si sot 40 vjet më parë

23-05-2013 / Nga Sejdi Peka Vargu i makinave sapo la autostradën e “Rrugës së Kombit”, kaloi Repsin dhe po ngjitej një lugine të veshur me shkurre. Tani makinat duhej të ecnin ngadalë dhe shoferët do të kishin mjaft kujdes në rrug&e

Lista e ushtarakeve qe perfitojne pension
 • 2011-03-21

Lista e ushtarakeve qe perfitojne pension

416 emrat e reja te publikuara nga Instituti i Sigurimeve Shoqerore. Pensionet e parakohshme mund te terhiqen ne pikat e pageses Abdulla Qazim Musta Abdulla Shaban Turja Adem Sali Hasa Adem Sefer Pupla Admand Hasan Sallaku Adrian Myrteza Pepaj Agim Adem Baruti Agim Beqir

Qytetarë, studentë, studiues e pedagogë kanë vizituar për 5 ditë fotoekspozitën “Demokracia nuk ndërtohet mbi harresën” në mjediset e Institucionit të Presidentit të Republikës.
 • 2011-02-26

Qytetarë, studentë, studiues e pedagogë kanë vizituar për 5 ditë fotoekspozitën “Demokracia nuk ndërtohet mbi harresën” në mjediset e Institucionit të Presidentit të Republikës.

26 shkurt 2011 Fotoekspozita “Demokracia nuk ndërtohet mbi harresën”, e hapur nën kujdesin e Presidentit të Republikës Prof. Dr. Bamir Topi, vazhdon të zgjojë interesin e qytetarëve të moshave, shtresave e profesioneve të ndryshme, për të parë momentet kulmore të rezistencës ant

Qytetaret vizitojne ekspoziten e Topit per diktaturen
 • 2011-02-26

Qytetaret vizitojne ekspoziten e Topit per diktaturen

Qytetare studente studiues e pedagoge gjate vizites ne fotoekspoziten peseditore Demokracia nuk ndertohet mbi harresen Tirane 26 shkurt NOA 8211 Fotoekspozita Demokracia nuk ndertohet mbi harresen e hapur nen kujdesin e Presidentit te Republikes Bamir Topi vazhdon te zgjoje interesin e qytetareve te

No Pic available
 • 2011-02-22

Topi Krimet e komunizmit duhen denuar

/ / Presidenti i Republikes Bamir Topi deklaroi dje se krimet e komunizmit ende nuk jane denuar ne vendin tone e nje gje e tille duhet te ndodhe qofte edhe moralisht. Gjate fotoekspozites Demokracia nuk ndertohet mbi harresen Organizuar nga Qendra Per Rehabilitimin e Tortur

Presidenti Topi dekoron të përndjekur nga regjimi komunist në njëzetvjetorin e rrëzimit të tij
             
             
             
              
 • 2011-02-21

Presidenti Topi dekoron të përndjekur nga regjimi komunist në njëzetvjetorin e rrëzimit të tij  

21 shkurt 2011 Në njëzetvjetorin e rrëzimit të diktaturës komuniste në Shqipëri, Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi dekoroi sot të përndjekur nga ky regjim, i cili ishte më i egri në mbarë Evropën Lindore. Në prani të të ftuarve në Selinë e Presidentit, me rastin e ha