Rezultate te kerkimit per termin: +Demiri

Meta: total 1000 / total_found 1151 / time 0.000 / keyword[0] demiri / docs[0] 1151 / hits[0] 1926 /
No Pic available
  • 2019-01-09

Nëna shtatzënë bllokohet nga bora, lind pa ndihmën e mjekëve

Infermierja Nazmie Demiri e Qendrës Shëndetësore Labinot-Katund në Elbasan ja ka dalë të shpëtojë në kohë, një nënë të re të bllokuar nga dëbora, e të ndihmojë të sillte në jetë fëmijën  e saj të dytë në ambientet e shtëpisë. Fillimisht nëna ka pasur dhimbje dhe ndonës

Atentati, ja si lindi konflikti Taullau-Bare dhe dëshmia për vrasjen e vëllait
  • 2018-11-25

Atentati, ja si lindi konflikti Taullau-Bare dhe dëshmia për vrasjen e vëllait

Autogrilla SABA Taullau 3, në rreth rrotullimin e Plugut, u kthye mbrëmjen e djeshme në arenën e një përplasje të armatosur mes dy bandave të Lushnjes, ku njerëzit e Aldo Bares tentuan të eliminonin Saimir Taullaun, një rival të betuar të tyre. 47-vjeçari Saimir Taullau, mbeti i plagos

Fier, i vë zjarrin shtëpisë me familjarët brenda
  • 2018-10-26

Fier, i vë zjarrin shtëpisë me familjarët brenda

Foto ilustruese Një ngjarje e rëndë e cila mund të kishte përfunduar në tragjedi, ka ndodhur gjatë natës së lënë pas, ku djali i ka vënë zjarrin shtëpisë, në të cilën ndodhej nëna dhe dy motrat e tij. Rreth orës 01:12 të mëngjesit të kësaj të premte, në lagjen 8 shkurti Fie

No Pic available
  • 2018-10-13

10 ton kanabis drejt Italisë, në gjyq trafikanti dhe 24 doganierë e policë

Prokuroria për Krimet e Rënda mbyll hetimet dhe dërgon për gjykim 25 policë e doganierë, të cilët kaluan kamionin me 8 ton drogë 1 vit më parë nga Porti i Durrësit. Droga me vlerë 80 mln euro u sekuestrua nga Policia e Napolit në një mega operacion, pasi kishte mbërritur nga Porti i

Panuçi paralajmëron: Katastrofë nëse humbasim me Izraelin!
  • 2018-10-09

Panuçi paralajmëron: Katastrofë nëse humbasim me Izraelin!

Trajneri i Kombëtares kuqezi Cristian Panucci doli sot në konferencën për shtyp, në prag të ndeshjes miqësore me Jordaninë, e cila do të luhet nesër në mbrëmje, në stadiumin Elbasan Arena. Tekniku italian kërkoi vlerësim maksimal për kundërshtarin e nesërm, ndonëse pranoi se që t

Krizë për mbrojtës të majtë, Panucci gjen pasuesin e Agollit në Ukrainë
  • 2018-08-11

Krizë për mbrojtës të majtë, Panucci gjen pasuesin e Agollit në Ukrainë

Krahu i majtë i mbrojtjes është shndërruar në një problem për Shqipërinë e Panuccit, pasi me moshën e madhe të Agollit, asnjë prej zëvendësuesve nuk ka arritur të bindë teknikun italian. Gjithsesi së fundi duket se Panucci ka piketuar një tjetër futbollist, që do ti japë mundës

Mbledhin fonde për fëmijën e sëmurë, shoqata bamirëse asnjë lek djalit
  • 2018-06-04

Mbledhin fonde për fëmijën e sëmurë, shoqata bamirëse asnjë lek djalit

Fiks Fare ka denoncuar sonte një tjetër rast të shoqatave bamirëse, që mbledhin para rrugëve me pretendimin për të ndihmuar fëmijë të sëmurë, por që në të vërtetë familjet nuk janë në dijeni të këtyre fondeve sesa janë mbledhur dhe se ku shkojnë. Emisioni investigativ trajtoi