Rezultate te kerkimit per termin: +Demokracia

Meta: total 1000 / total_found 13099 / time 0.006 / keyword[0] demokracia / docs[0] 13099 / hits[0] 18145 /
KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!
  • 2019-04-10

KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!

Nga Ilir ÇUMANI (Kujtesë në prag të zgjedhjeve të 30 qershorit) Që politika shqiptare e ka katandisur Shqipërinë në një skenë tragjikomike ku e gjithë dynjaja, brenda dhe jashtë, shqyejnë sytë e shkulin brinjët nga e qeshura, kjo tashmë nuk përbën më asnjë risi, asnjë lajm! E d

Skthehemi në Parlament, Basha mesazh Ramës nga Berlini: Më mbështet Gjermania! 
  • 2019-04-04

Skthehemi në Parlament, Basha mesazh Ramës nga Berlini: Më mbështet Gjermania! 

Prej disa ditësh ai gjendet në Berlin, ku ka zhvilluar takime me rëndësi në Bundestagun gjerman, madje aq të vlefshme sa për tia deleguar drejtimin e protestës para Parlamentit të enjten, Edi Palokës. Dhe nga zemra e Gjermanisë, Basha nuk mund të largohej pa dhënë një mesazh të fort

No Pic available
  • 2019-04-01

Integrimi/ BE ka mbyllur derën për 5 vitet e ardhshme, Barley: Shqipëria duhet të

Dy partitë e mëdha gjermane kanë  bërë të njohur programet e tyre zgjedhore. Sa i përket Ballkanit Perëndimor që të dyja partitë janë të mendimit se ai e ka vendin në BE, kur ti ketë plotësuar kushtet e duhura. Por ato kanë qëndrime të ndryshme, sa i përket shpejtësisë së int

Aleati presion Ramës: Nëse je i sigurt për fitore, bujrum të shkojmë në zgjedhje
  • 2019-03-21

Aleati presion Ramës: Nëse je i sigurt për fitore, bujrum të shkojmë në zgjedhje

Kryetari i partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo i ka dërguar sot një mesazh kryeministri Edi Rama duke deklaruar në emisionin “Arena” se mazhoranca duhet të tolerojë në kushtet kur Shqipëria është futur në një krizë politike që duket pa rrugëzgjidhje. Madje sipas tij n

Rudina Hajdari del kundra Bashës, i vëllai shkon në protestë
  • 2019-03-16

Rudina Hajdari del kundra Bashës, i vëllai shkon në protestë

Djali i Azem Hajdarit, Kiri Hajdari u pa sot, por edhe në protestat e mëparshme të opozitës, krah Lulzim Bashës, duke bërë thirrje për largimin e kryeministrit Rama, ndërsa e motra refuzoi vendimin e kreut të PD për djegien e mandatit. Në një reagim, Kiri Hajdari shkruan se do të jetë

Deklarata e fortë e Mesila Dodës: Rrezikohet konflikti civil!
  • 2019-03-15

Deklarata e fortë e Mesila Dodës: Rrezikohet konflikti civil!

Një muaj pas protestës së dhunshme të 16 shkurtit, Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, si dy forcat kryesore të opozitës shqiptare, kanë kërkuar një pjesëmarrje më masive për protestën e dytë të 16 marsit, tashmë që deputetët e opozitës janë kthyer në ish-

No Pic available
  • 2019-03-14

Kriza politike/ Ministri i Merkel: Atmosfera në Shqipëri është helmuar shumë!

Pas takimit në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth ka folur për çështje të rëndësishme si procesi i negociatave të anëtarësimit për shqipërin dhe rrezikun që sjell polarizimi politik. Deutsche Welle