Rezultate te kerkimit per termin: +Demokracis

Total: 6407
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.335Z

Rruga e vshtir e Shqipris drejt demokracis

Mbas prmbysjes s regjimit komunist Shqipria po kalon momente shume te vshtira ne rrugn e saj te demokratizimit. Ndoshta sht nga te vetmet vende ish komuniste te lindjes qe po kalon me kaq shume vshtirsi rrugkalimin nga diktatura ne demokraci. Kane kaluar pothuajse 15 vjet nga prmbysja e regjimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

Fitorja e PDK-s fitore e demokracis

Prvojave historike ka treguar se pr nj shtet q dshiron t jet demokratik dhe me nje udhheqje t administrats shtetrore sipas parimeve t demokracis sht e nevojshme t shfaqet mnyra e veprimit n t gjitha bashksit njerzore. Qeveria q do t dal nga PDK duhet ta ket parasysh q prioritet i par i saj t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.508Z

Kosova dha testin e demokracisë

Kosova me 3 nëntor dha testin e demokracisë evropiane, tha eurodeputetja gjermane, Doris Pack në një intervistë ekskluzive për Radio Kosovën. Ajo theksoi se do të kishte qenë mirë sikur këtë test ta kishte dhënë edhe pjesa verior

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.909Z

Shembeja e Obeliskut, Doda thirrjepër veprim: Fundi i demokracisë!

Deputetja demokrate Mesila Doda ka reaguar për prishjen e “Obeliskut të Demokracisë” nga Insepektoriati Urbanistik Vendor, i ndërtuar në qëndër të qytetit të Kavajës në vitin 1993. Në një status në rrjetin social

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.460Z

Greqi, sot 37 vjet nga rivendosja e demokracisë

ATHINE- Cështja e ekonomisë dominoi përsëri këtë vit në mesazhet e Presidentit të Republikës dhe kryeministrit të vendit, në 37 vjetorin e rivendosjes së demokracisë në Greqi, pas rrëzimit të regjimit diktatorial në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.322Z

Rezultatet preliminare sipas Demokracisë në Veprim

Sipas Demokracisë në Veprim, këto janë rezultatet preliminare: Prishtinë: Shpend Ahmeti 51.5% Isa Mustafa(LDK) 48.5% Prizren: Ramadan Muja (PDK)52.8% Eqrem Kryeziu(LDK) 47.2% Pejë Gazmend Muhaxheri 55.9% Ali Berisha(AAK-LDD) 44.1% Gjakovë Mimoza Ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.508Z

Jacobson: Institucionet e shëndosha, forcim i demokracisë

Historia nuk mund të ndryshohet por synimi është që me punë të ndryshohet e sotmja dhe e ardhmja e vendit tonë dhe e zhvillimit të demokracisë. Kështu është thënë sot gjatë ceremonisë së inaugurimit të Asambles

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama