Rezultate te kerkimit per termin: +Demokracise

Meta: total 1000 / total_found 4800 / time 0.002 / keyword[0] demokracise / docs[0] 4800 / hits[0] 6500 /
No Pic available
  • 2018-09-17

Jeta e mbretit Zog në Stamboll dhe zemërimi i Duçes

Mbreti arriti në Stamboll me 1 Maj 1939, herët në mëngjes. Ishte I shoqeruar nga shumica e Ministrave, disa oficere dhe familja e tij. Z. Xhaxhuli u nis nga Ankaraja me avion qe ta pristë. Unë nuk vajta sepse duhej qe dikush të rrinte në legatë.Gjenco D. Naçi ish diplomati I Zogut tregon n

No Pic available
  • 2018-02-24

Vasili: Rama orienton vendin larg BE dhe SHBA, peng i interesave të errëta

Keqorientimi në rrafshin strategjik të diplomacisë shqiptare, është ekstrakti që paraqet postimi më I fundit i kreut të Grupit të LSI, Petrit Vasili, I cili akuzon kryeministrin Rama si fajtor për dëmtimin e marrëdhënieve të Shqipërisë me BE-në dhe SHBA-të. Per shkak te nje kryemin

Vota kundër SHBA në OKB, PD kërkon rezolutë në Kuvend
  • 2018-01-29

Vota kundër SHBA në OKB, PD kërkon rezolutë në Kuvend

Partia Demokratike ka depozituar në Kuvend një kërkesë për mocion me debat lidhur me çështjen e votës së Shqipërisë kundër qëndrimit të SHBA-ve për Jerusalemin në Asamblenë e OKB-së. PD kërkon që të rishikohet vota e datës 21 dhjetor 2017, ku vendi ynë mbështeti rezolutën, q

No Pic available
  • 2017-09-13

Topalli përkujton Azem Hajdarin dhe jep një mesazh kundër Bashës

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, ka përkujtuar sot Azem Hajdarin, i cili u nda nga jeta 19 vite më parë. Përmes një mesazhi të shkurtër në faqen e saj zyrtare në Facebook, Topalli ka publikuar një fotografi, ku shfaqet në krah të Azem Hajdarit dhe Sali Berishës. D

No Pic available
  • 2017-08-15

Unë nuk jam armik

Nga Andi Mustafaj Leter e hapur per personin nga ana tjeter e pasqyres I dashur mik, Ndjej nje nevoje te forte per te shkruar nje leter. Te kam ndjekur me vemendje kohet e fundit. Te kam ndjekur, teksa me emra fort te ndryshem (Edi, Blerta, Genti, Bona, Mondi e plote te tjere) dhe me legjitimitetin

No Pic available
  • 2017-08-10

Mediu mesazh të fortë për Bashën: Tërhiq ministrat teknikë, shkëput lidhjet që ke me Ramën

TIRANË- Ndërsa në media qarkullojnë lajme se disa ministra teknikë të PD-së do vijojnë të jenë pjesë e kabinetit qeverisës Rama 2, aleati i tij kryesor, kreu i PR-së, Fatmir Mediu i çon një mesazh të qartë. Ai i kërkon të tërheqë urgjentisht ministrat teknikë dhe të sh

No Pic available
  • 2017-08-09

Mediu: Basha të shkëpusë urgjentisht lidhjet me Ramën. Hiq ministrat

“Basha duhet urgjentisht te shkepuse cdo lidhje qe ka me Ramen nepermjet presences se ministrave teknik, kjo e ben opoziten te papranueshme, qesharake dhe kompromentuese”- kështu shkruan kreu i PR, Fatmir Mediu në një analizë të postuar sot në facebook Ai duke shprehur shqetësimin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama