Rezultate te kerkimit per termin: +Demokratt

Meta: total 126 / total_found 126 / time 0.000 / keyword[0] demokratt / docs[0] 126 / hits[0] 168 /
Francë, qindra përkrahës kundër stilit autoritar të Macron
  • 2017-11-15

Francë, qindra përkrahës kundër stilit autoritar të Macron

Pikrisht n jubileun e gjashtmujorit qindra prkrahs t presidentit  Macron deklarojn se distancohen nga mbshtetja pr t. N nj letr t hapur ata kritikojn stilin autoritar brenda lvizjes s tij. “100 demokratt” e quan veten grupi i kryengritsve, ndr t cilt bjn pjes edhe disa prfaqsues t zgjed

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën
  • 2016-11-03

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën

Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, iu përgjigj pyetjeve dhe shqetësimeve të qytetarëve, ndërsa bëri publike edhe emrat e atyre politikanëve, që sipas tij, konsiderohen kriminelë e të korruptuar. Lu tha se është përparim i jashtëzakonshëm, pasi S

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj
  • 2016-11-03

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj

Ambasadori i SHBA Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, u përgjigjet pyetjeve nga qytetarët në rrjetin social. Ai ka nënvizuar se politikanët e inkriminuar që kemi larguar kanë emra dhe janë publikë. Komenti im për orët e gjyqtarëve ka bërë që ata mos më pëlqejnë,

Letra e Bodes, ja si e favorizoi qeveria Berisha CEZ-in (FAKSIMILE)
  • 2014-08-06

Letra e Bodes, ja si e favorizoi qeveria Berisha CEZ-in (FAKSIMILE)

N nj koh kur Partia Demokratike vazhdon t akuzoj qeverin Rama pr marrveshjen e pajtimit t arritur pr CEZ-in, dalin n drit dokumente q provojn favorizimin q qeveria Berisha u bri çekve. Kjo letr e firmosur nga ish-Ministri i Financave Ridvan Bode mban datn 5 prill 2012 dhe i drejtohet Kryetarit t

No Pic available
  • 2011-04-20

Çifti në garë

Nga Artan Mullaj Krert e LSI- s shprthejn optimizmin në tribuna dhe ekrane bashkë me ndjeksit e tyre n fushatn e zgjedhjeve vendore dhe mir bjn. Pr m shum q as ata, as vet kreu i tyre, nuk e dinë dhe nuk mund ta dinë se çdo të ndodhë me forcën politike q prfaqsojn dhe me koalicionin n pusht

Opozita harton planin ofensiv për Kuvendin dhe protestat
  • 2010-09-02

Opozita harton planin ofensiv për Kuvendin dhe protestat

Rama, takime me deputett e 12 qarqeve pr strategjin e re Partia Socialiste nis hartimin e strategjis pr sesionin e ri parlamentar. Deputett e Tirans dhe t Durrsit t spektrit t majt jan takuar dje n selin roz me kreun e partis, pr t diskutuar strategjin dhe linjn politike q do t ndjek Partia Socialis

No Pic available
  • 2010-09-02

PD, Metalla: Korrupsioni i Ramës po largon investitorët

Partia Demokratike dnon heshtjen e gjat t strumbullarit t korrupsionit, ndrsa informon se aferat korruptive t Rams jan publikuar edhe nga mediat ndrkombtare, duke sjell kshtu largimin e investitorve t huaj. Demokratt edhe gjat dits s djeshme vijuan akuzat ndaj kryebashkiakut Edi