Rezultate te kerkimit per termin: +Demokratt

Total: 119
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.250Z

Debate në Britani, producentja e filmave porno i hyn politikës

Nga pornografia n politik. Ana Arrousmith, sht drejtuesja e nj kompanie t njohur filmash erotik n Britanin e Madhe, por q ka vendosur t'i hyj politiks duke kandiduar pr Liberal Demokratt n Gravesham, Kent. Ajo sht shprehur se synimi kryesor do t jet t pastroj politikn nga abuzimet.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.208Z

Shtatori, reformimi i brendshëm dhe reforma zgjedhore prioritetet e PD-së

Aksioni politik i demokratve ka si synim kryesor zgjedhjet e ardhshme lokale Partia Demokratike me nisjen e politiks aktive n muajin shtator ka si prioritete t saj zgjedhjen e strukturave t brendshme partiake dhe nisjen e reforms zgjedhore. Burimet pran PD-s bjn t ditur se kto jan edhe dy shtyllat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.047Z

Komisioni i ligjeve, Propozimet për zgjidhjen

Ndrsa Kuvendi pritet t diskutoj srish n komisionin e ligjeve dhe m pas n seanc plenare propozimet e PS, pr ndryshimin e ligjit pr komisionet hetimore parlamentare, PD ofron zgjidhjen e saj pr t'i dhn fund diskutimeve pr parregullsit e pretenduara n zgjedhjet e 28 qershorit dhe daljen me nj variant t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.614Z

Në Çeki vazhdojnë zgjedhjet parlamentare

ekt votojn edhe sot n zgjedhjet parlamentare. Qendrat e votimit mbyllen rreth ors 14.00 dhe rezultatet e para priten n ort e pasdites. N ditn e par t votimeve, votuan rreth 50 % e tet milion e ekve me t drejt vote. Sondazhet nxjerrin fitues social demokratt, por pa shumicn e nevojshme pr t krijuar q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.341Z

Në Parlamentin britanik mund të krijohet gjendje pati

Kan mbetur pak dit deri n zgjedhjet parlamentare n Britani t Madhe. Shum pak hulumtues t opinionit marrin guximin t japin prognoza se kush do t fitoj. Dy jan shkaqet: sistemi zgjedhor dhe sjellja e zgjedhsve "Fjala sht pr imigracionin, si mund ta parandalojn ata imigrimin ilegal". "Edukimi sht me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.393Z

Bogdani, Ramës: Jep llogari për akuzat e ndërtuesve

Deputeti i Partisë Demokratike, Gert Bogdani, i kërkoi dje kryebashkiakut Edi Rama Deputeti i Partis Demokratike, Gert Bogdani, i krkoi dje kryebashkiakut Edi Rama q t mos fshihet, por t jap llogari pr akuzat e ndrtuesve, t cilve u merrte pr do leje ndrtimi t dhn mbi 20%, prmes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.500Z

Parlament pa shumicë, çfarë ndodh?

Pas 13 vjetsh nj fitore, por jo e mjaftueshme pr t qeverisur vendin. N kt situat ndodhet Britania e Madhe, e cila m 6 maj votoi pr konservatort e djatht dhe liderin e tyre, Dejvid Kamerun, q me shum gjasa do t jet dhe kryeministri i ardhshm. Ajo ka pritet tashm sht formimi i nj qeverie, por derisa k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama