Rezultate te kerkimit per termin: +Demokratike

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.524Z

Përçahet Partia Demokratike Italiane

Partia Demokratike Italiane përçahet. Gjatë mbledhjes së fundit të kryesisë së kësaj Partie, zhvilluar mbrëmjen e së martës, grupi opozitar i cili ka qënë gjithmonë kundër linjës drejtuese të ndjekur deri më tani nga Matteo Renzi, ka deklaruar largimin nga kjo forcë poli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.903Z

Pack Zhvilloni zgjedhje demokratike

Eurodeputetja Doris Pack deklaron se ka shume besim qe Kosova do ti kaloje ne menyre demokratike zgjedhjet e jashtezakonshme. Pas nje takimi qe zhvilloi me presidentin ne detyre Jakup Krasniqi Pack tha se zhvillimet e fundit ne Kosove jane procese demokratike.Kosova duhet ti zgjidhe cesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.640Z

EMERGJENCE DEMOKRATIKE

Alarmi se jemi futur në një periudhë të emergjencës së demokracisë do të thotë që shtyllat, kolonat e jetës demokratike kanë dhënë shenjë se janë krisur. Thënë ndryshe: principet, mbi të cilat funksionojnë strukturat bazë të një shteti të vërtetë dhe normal - për të mos p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:22.051Z

Fryma e Re Demokratike

Mësohet më në fund emri i partisë së re të djathtë, që ka në grupin e saj nismëtar deputetin Gazmend Oketa dhe  ish-deputetin Aleksandër Biberaj. Partia do të quhet "Fryma e Re Demokratike". Një emër n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.970Z

KE: Zgjedhje demokratike ne Maqedoni

Komisioni Evropian ka kerkuar nga politikanet ne Maqedoni qe zgjedhjet e parakohshme, te cilat do te mbahen me 1 qershor, te jene te ndershme dhe demokratike. Partite politike jane deklaruar pro mbajtjes se zgjedhjeve te lira dhe demokratike, por ne zgjedhjet e meparshme ka pasur parregullsi te ndry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.975Z

Kush e themeloi Partinë Demokratike

Mbledhja e parë e krijimit të komisionit nismëtar. Mungojnë emrat që drejtojnë sot Partinë Demokratike. Procesverbalet e mbajtura më 13-14 dhjetor. Grupet e para drejtuese të Partisë Demokratike, roli dhe detyra e 15 anëtarëve nismëtarë të partisë së parë politike në vend Zbuloh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.997Z

Mcllwham Jetike institucionet demokratike

Mbreteria e Bashkuar i ka dhene nje mesazh te qarte Tiranes zyrtare se ngercet politike nuk duhet te mbajne peng institucionet demokratike. Ambasadorja britanike Fiona Mcllwham ka deklaruar se duhet te jene keto institucione qe te kontrollojne aktivitetet e politikes dhe jo e kunderta. In

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama