Rezultate te kerkimit per termin: +Demontimi

Total: 929
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.497Z

Mjekës, nis demontimi i mortajave

Në uzinën e lëndëve plasëse në Mjekës të Elbasanit është përuruar linja e demontimit të predhave për mortajat 120 milimetërshe. Në këtë linjë do të asgjesohen në dy faza 11 mijë e 27 tonelata predha mortaje deri në fund të vitit 2013 dhe së shpjeti do të hyjë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.366Z

Masat: Demontimi i armëve, me kurs kualifikimi

Nga Tedi Blushi Koordinatori i Grupit të Demontimit Fatmir Bozdo shpjegon masat pas Gërdecit. "Demontimi i municioneve të nxjerra jashtë përdorimit, proces i centralizuar në duart e shtetit. TIRANE- Demontimi i municioneve të nxjerra jashtë përdorimit do të jetë tashmë një proces i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.367Z

Demontimi, punësohen edhe 250 punëtorë

 POLIÇAN - Rreth 250 punëtorë të rinj do të lidhin kontratë me ish-kombinatin ushtarak të Poliçanit për demontimin e predhave. Ky kombinat nisi procesin rreth 6 muaj më parë, fillimisht me 250 të punësuar. Por shtimi i punës dhe vazhdimi i projektit deri në përfundim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.016Z

Nga uzine prodhimi, ne fabrike demontimi

Dikur njihej si uzina qe prodhonte sasi te medha armesh e municionesh per te forcuar regjimin komunist, ndersa sot eshte kthyer ne nje fabrike demontimi. Uzina e armeve te Policanit solli lulezimin e nje qyteti te ri ne mesin e viteve 1960, ndersa i eshte rikthyer vemendja ne kuader te arritjes se s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.947Z

Imami Demontimi drejt fundit

Ministri i Mbrojtjes Arben Imami e ka vlerësuar si të suksesshme punën në ato sektorë, të cilat kanë marrë akuza të ashpra gjatë kohëve të fundit nga opozita në vend. Gjate fjales se tij, perpara Grupit te Punes per Demont

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.250Z

Rama me deputetët: Nëse vendosim, demontimi nuk do jetë i rrezikshëm

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar deputetët e grupit parlamentar të Partisë Socialiste në lidhje me çështjen më të përfolur të ditës, atë të asgjësimit të armëve kimike siriane në Shqipëri. Lajmin e bën të ditur e përditshmja Panorama. Sipas kësaj gazete, Rama u ka thënë de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.135Z

Komiteti Shqiptar i Helsinkit Demontimi i armeve rrezikohet Gerdec i dyte

Tirane 18 tetor NOA - Komiteti Shqiptar i Helsinkit vlereson me shqetesim informacionet e mberritura nga banoret e fshatrave te Tepelenes prane te cileve kryhet demontimi i municioneve luftarake. Ankesa te tilla kane paraqitur edhe banoret ne afersi te uzines mekanike te Policanit ku gjithas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama