Rezultate te kerkimit per termin: +Denis +Dyrnjaja

Meta: total 64 / total_found 64 / time 0.000 / keyword[0] denis / docs[0] 3688 / hits[0] 5097 / keyword[1] dyrnjaja / docs[1] 70 / hits[1] 80 /
Qeveria e pranon: Grabitja në Rinas cenoi sigurinë kombëtare
  • 2019-04-11

Qeveria e pranon: Grabitja në Rinas cenoi sigurinë kombëtare

Zv/ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari, i ftuar në emisionin Top Talk me gazetarin Denis Dyrnjaja, pranoi se grabitja e bujshme në Rinas është cënim i sigurisë kombëtare. “U cënua siguria kombëtare, u cënua siguria në një nyje nevralgjike të vendit tonë, siç është aerop

Vuri me shpatulla pas muri Bashën, gazetari zbulon kush janë oligarkët
  • 2019-04-05

Vuri me shpatulla pas muri Bashën, gazetari zbulon kush janë oligarkët

Gazetarin Jakup Gjoca gjatë takimit të Lulzim Bashës me gazetarët, e pyeti nëse ai është një oligark politik. Kjo pyetje e drejtpërdrejtë e vuri kreun i PD-së në siklet dhe sot Gjoca ishte i ftuar në emisionin Top Talk, të gazetarit Denis Dyrnjaja, për të folur rreth sistemit politik

No Pic available
  • 2019-03-20

Kriza/ Aleati i PD: Meta do shpërndajë Parlamentin, e detyron Kushtetuta!

Për kreun e PBDNJ zgjedhjet e parakohshme janë të paevitueshme, dhe kryeministri Rama thjesht po e shtyn në kohë këtë proces. Në studion e Top Talk, Vangjel Dule theksoi se në përfundim të procesit të zëvendësimit të deputetëve, Parlamenti do të bjerë. Në bazë të Kushtetutës s

Negociatat, ish-deputeti i PD-së jep lajmin e keq për Shqipërinë
  • 2019-02-28

Negociatat, ish-deputeti i PD-së jep lajmin e keq për Shqipërinë

Genc Pollo, tashmë ish-deputet i Partisë Demokratike, deklaroi në studion e Top Talk me gazetarin Denis Dyrnjaja se në muajin qershor nuk do të ketë vendimmarrje mbi çeljen e negociatave me Shqipërinë. Parlamenti Europian gjithmonë ka qenë pro Shqipërisë, Maqedonisë, Malit të Zi Gji

Majko nxit dialogun Rama-Basha: Por në fund dikush do humbasë!
  • 2019-02-27

Majko nxit dialogun Rama-Basha: Por në fund dikush do humbasë!

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, bëri thirrje në studion e emisionit Top Talk me gazetarin Denis Dyrnjaja se Edi Rama dhe Lulzim Basha duhet të ulen jo për të bërë pazar, por për të nxjerrë Shqipërinë nga një qerthull. Në fund fare dikush do të humbasë, por ndonjëh

Kriza politike, Bojaxhi: Sduhet rotacion, por ndryshim sistemi
  • 2019-02-22

Kriza politike, Bojaxhi: Sduhet rotacion, por ndryshim sistemi

Një akt politik i fortë është kryer nga opozita dhe është vetëm fillimi, pasi pasojat institucionale ende nuk janë parë dhe janë në proces, ndërsa për ato politike duhet parë se çfarë do të prodhojnë. I ftuari i radhës në emisionin Top Talk të gazetarit Denis Dyrnjaja, për të

Opozita në Kuvend, ish-deputeti kundër djegies së mandateve
  • 2019-02-20

Opozita në Kuvend, ish-deputeti kundër djegies së mandateve

Data 20 Shkurt 1991 ka hyrë në histori, si dita e rrëzimit të shtatores së Enver Hoxhës në qendër të Tiranës. Kanë kaluar 28 vite nga ajo ditë me një simbolikë të fortë, pasi rënia e shtatores së diktatorit komunist shihej edhe si rënia e regjimit në tërësi. Në studion e emi