Rezultate te kerkimit per termin: +Denisi

Meta: total 125 / total_found 125 / time 0.000 / keyword[0] denisi / docs[0] 125 / hits[0] 281 /
Hajdut për mbijetesë. 13-vjeçari kujdeset për vaktet e 5 motrave të vogla
  • 2018-12-31

Hajdut për mbijetesë. 13-vjeçari kujdeset për vaktet e 5 motrave të vogla

Shumë fëmijë do ta kalojnë mbrëmjen e Vitit të Ri në tryeza të gëzueshme e të bollshme. Me mijëra të tjerë janë të rrethuar nga lodrat që kanë ëndërruar. Por, kjo nuk është një histori për fëmijë të lumtur. Kjo është historia e trishtueshme e Denisit, djaloshit 13-vjeçar

Studentit i vendosin 4 tek Bujqësori pa frekuentuar fare Universitetin
  • 2017-10-30

Studentit i vendosin 4 tek Bujqësori pa frekuentuar fare Universitetin

Emisioni investigativ BOOM në RTV Ora News denoncoi mbrëmjen e sotme rastin e një studenti, i cili nuk bën dot çregjistrimin nga Universiteti Bujqësor në Tiranë, në të cilin ishte regjistruar tre vjet më parë dhe e frekurntoi vetëm për tre muaj. Pretendimi i Universitet është se stud

Fajin e ka Dante
  • 2017-07-21

Fajin e ka Dante

Luan Rama Kisha humbur në vargjet e Komedisë Hyjnore të Dantes dhe harrova plotësisht se duhej të zbrisja nga metroja, duke kaluar kështu pesë stacione më tej. Atëherë qesha me vete, u ktheva në drejtim të kundërt për tu kthyer në shtëpi duke përshkuar dhe njëherë dhe pesë stacio

No Pic available
  • 2017-05-20

Shqiptarët në NASA, kërkojnë votën e publikut për të qënë fitues

Jurgeni, Fabjoni, Ema, Nikolini, Denisi dhe Alerti, janë të rinjtë e talentuar shqiptarë që përmes aplikacionit “Blue Odyssey”, konkurrojnë në garën ndërkombëtare të NASA. Përmes këtij programi, çdokush mund të shoh imazhet në 3D të diellit, hënës,tokës duke përdoru

Masakroi kushëririn, pas vrasjes shtirej në telefon si viktima
  • 2017-05-02

Masakroi kushëririn, pas vrasjes shtirej në telefon si viktima

Askush nga të afërmit nuk kishte ardhur për të ndjekur procesin ndaj Denis Zakës, nën akuzë për masakrimin e kushëririt të parë, një ngjarje që përfshiu në hetime autoritetet greke dhe shqiptare. 28-vjeçari Zaka që në seancën e parë kërkoi gjykim të shkurtuar, një lëvizje e

No Pic available
  • 2017-03-21

U dënua për pedofili, Gjykata refuzon kërkesën e britanikut: Ska rihapje të procesit

Gjykata e Tiranës ka refuzuar kërkesën e britanikut David Brown, i dënuar me 20 burg për pedofili, për rihapje të procesit. Sot Gjykata ka nxjerrë vendimin sipas të cilit, nuk do të ketë një proces të ri ku pala mbrojtëse kishte kërkuar marrjen në pyetje të 3 dëshmitarëve kyç, t

INTERVISTA/ Rrëfehet skocezi që ka bërë 11 vite burg në Shqipëri për abuzime seksuale me fëmijët. Dy dëshmitarët: Gënjyem në gjyq
  • 2017-03-13

INTERVISTA/ Rrëfehet skocezi që ka bërë 11 vite burg në Shqipëri për abuzime seksuale me fëmijët. Dy dëshmitarët: Gënjyem në gjyq

Rasti i bujshëm i dënimit të tre britanikëve në Shqipëri në vitin 2009 për abuzime seksuale, në një shtëpi ku strehoheshin fëmijët e rrugës ka marrë një kthesë të papritur për njërin prej tyre. John David Brown drejtori fondacionit Fëmijët e Tij i arrestuar në 2006 dhe i dënu