Rezultate te kerkimit per termin: +Denoncimet

Total: 2391
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.319Z

Denoncimet për gjyqtarin Kallço, Manjani: Po verifikohet rasti

Në analizën 30 ditore të punës së tij, ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka deklaruar se do të ndërmerren disa ndryshime, ku një prej tyre është edhe ndryshimi i ligjit për gjykatën administrative. Gjithashtu Manjani nuk ka lënë pa përmendur edhe rastin e gjyqtarit të Apelit në K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.499Z

Ndodh pothuajse gjithmonë kështu, policia injoron denoncimet dhe më pas

Ky është një refren shpesh i dëgjuar tashmë nga familjarë të viktimave: policia injoroi denoncimet tona. Kështu ka ndodhur edhe në rastin e vrasjes së Fierit dy ditë më parë, kur 65-vjeçari Dhimitër Koçi u ekzekutua nga dhëndrri i vet, Gëzim Nushi, që më pas edhe u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.302Z

Denoncimet për korrupsion përdoren si gjobëvënie ndaj zyrtarëve

Në administratën publike denoncimet përdoren si shantazh. Nuk mungojnë rastet kur kontrollorët iniciojnë denoncimin Habjon Hasani Ajo që nisi si një iniciativë (me ligj të posaçëm) për të parandaluar në kohë korrupsionin në administratë, duket se ka pjellë edhe më shumë korrups

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.451Z

Dhuna ne familje Policia Shtohen denoncimet

Policia e Shtetit deklaron se denoncimet per dhunen ne familje jane shtuar vitin e fundit.Sipas te dhenave gjate 2010 ka patur 1439 denoncime per dhune ne familje 200 me shume se nje vit me pare. 35 perqind e te dhunuarave jane bashkeshorte te cilat kane denoncuar forcen e ushtruar prej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.026Z

Durrës, vërshojnë denoncimet për mjekët e korruptuar

Arrestimi i dy mjekëve dhe dy infermiereve të maternitetit “Koço Gliozheni” në Tiranë, të akuzuar dhe denoncuar për “mitmarrje”, duket se ka nxitur dhe u ka hequr frikën edhe mjaft pacientëve dhe të familjarëve të tyre, për të denoncuar edhe mjekë të spitalit të Durrësit, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.568Z

Hysi: DASH kondirmoi denoncimet e opozitës

Trafiqet Socialistët përshëndesin raportin e Uashingtonit Faktet e publikuara nga raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit për sa i përket trafikimit të qenieve njerëzore përveç realitetit në vend kanë konfirmuar edhe denoncimet periodike të opozitës socialiste. Në një deklaratë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.413Z

Manjani: Po verifikojmë denoncimet për korrupsion për gjyqtarin Stavri Kallço

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani deklaroi sot se po verifikohen të gjitha denoncimet për korrupsion që janë bërë ndaj gjyqtarit Stavri Kallço. Gjyqtari i Apelit akuzohet se ka shkelur ligjin teksa ka shqyrtuar në shkallën e dytë të gjyqësorit të njëjtën çështje që kishte sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama