Rezultate te kerkimit per termin: +Depistimi

Meta: total 130 / total_found 130 / time 0.017 / keyword[0] depistimi / docs[0] 130 / hits[0] 154 /
No Pic available
  • 2014-11-21

Të jesh autik, në Korçë hapet qendra për fëmijët e prekur nga sëmundja

Korçë - Për herë të parë në Korçë, fëmijët autikë do të kenë një qendër ku mund të trajtohen. Por pavarësisht mangësive, prindërit në qytetin juglindor, kanë komplekse për të pranuar që fëmijët i kanë autikë, që të ndërmarrin më pas hapin që ti trajtojnë me psikolo

Kanceri i gjirit, luftohet me informacion
  • 2014-10-24

Kanceri i gjirit, luftohet me informacion

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në konferencën e dytë ndërkombëtare "Bashkë kundër kancerit të gjirit": Përshëndetje të gjithëve! Dua ta nis me një projekt artistik, ndërkombëtarisht të famshëm, në kuadër të të cilit u fotografuan gra dhe vajza, nga 18 deri në 35 vjeç, që i i

No Pic available
  • 2014-10-16

Bashkia e Tiranës, mamografi falaspër gratë në pamundësi ekonomike

Të tjera rreth shkrimit “Maratona e jetës”, Milela:Të dielën sensibilizimi në ndihmë të gruas Sensibilizim në muajin e kancerit të gjiritFarkë, sensibilizohen mësueset dhe nënatMamografë levizës për gratë në gjithë vendin Kanceri i gjirit, 2000 mamografi në vit

No Pic available
  • 2014-10-15

“Maratona e jetës”, Milela:Të dielënsensibilizimi në ndihmë të gruas

Të tjera rreth shkrimit VIDEO “Maratona e Jetës” në krah të gruas shqiptare kundër kancerit të gjirit Kanceri i gjirit, Pere: Trajtimi me kimioterapi zgjat mbijetesën A1Report dhe Shqiptarja.com me fjongon rozë në ndihmë të gruas Depistimi i kancerit të Gjirit, Gojani:

No Pic available
  • 2014-10-14

“Maratona e jetës”, Milella: Mund t'imbijetoni kancerit, ekzaminohuni

Të tjera rreth shkrimit “Maratona e Jetës” në krah të gruas shqiptare kundër kancerit të gjirit Kanceri i gjirit, Pere: Trajtimi me kimioterapi zgjat mbijetesën A1Report dhe Shqiptarja.com me fjongon rozë në ndihmë të gruas Depisti

No Pic available
  • 2014-10-13

“Maratona e Jetës” në krah të gruasshqiptare kundër kancerit të gjirit

Të tjera rreth shkrimit Kanceri i gjirit, Pere: Trajtimi me kimioterapi zgjat mbijetesën A1Report dhe Shqiptarja.com me fjongon rozë në ndihmë të gruas Depistimi i kancerit të Gjirit, Gojani: Gratë duhet të bëjnë mamografinë Kanceri i gjirit, 2000 mamografi në vit në shërbimin e

Kontrolli falas qytetaret do te lajmerohen me poste
  • 2014-10-12

Kontrolli falas qytetaret do te lajmerohen me poste

e Diele 12 Tetor 20141154 am brbrNje here ne vit cdo qytetar qe i takon grupmoshes nga 40 deri ne 65 ka te drejten e nje kontrolli baze shendetesor falas Ministria e Shendetesise ka hartuar udhezimin ne te cilin percaktohen vec te tjerash edhe sherbimet qe do te ofrohen si dh