Rezultate te kerkimit per termin: +Depistimi

Meta: total 135 / total_found 135 / time 0.000 / keyword[0] depistimi / docs[0] 135 / hits[0] 160 /
No Pic available
  • 2017-02-15

Si të dallojmë fëmijët e lindur me defekte në zemër

Çdo vit në vendin tonë diagnostikohen 250-300 fëmijë me defekte të lindura të zemrës. Prof. Ass. Numila Kuneshka, mjeke kardiopediatre, shefe e Shërbimit të Pediatrisë së Përgjithshme në QSUT, në kuadër të Javës së Ndërgjegjësimit mbi Sëmundjet e Lindura të Zemrës, thekson s

MSH Ja e verteta per shpifjen e radhes se opozites per Check-up
  • 2016-02-09

MSH Ja e verteta per shpifjen e radhes se opozites per Check-up

Transmetuar me 09022016 - 1303 Ministri i Shendetesise Ilir Beqaj Tirane 9 shkurt 2016 NOAal- Ministria e Shendetesise reagon lidhur me deklaraten e kryedemokrati Lulzim Basha per Check- up falasbr br Ne pergjigje te deklarates se k

Kanceri i qafës së mitrës, kërcënimi i grave në Shqipëri
  • 2016-01-26

Kanceri i qafës së mitrës, kërcënimi i grave në Shqipëri

Specialistja, Mërkuri: Më të rrezikuara femrat me shumë partnerë dhe kanë kryer seks herët Në kuadër të javës europiane të parandalimit të kancerit të qafës së mitrës, duke nisur nga dje edhe në vendin tonë, deri më datë 30 janar, do të zhvillohen aktivitete dhe trajnime të n

Vokshi: Basha duhet të kandidojë për Kryeministër, jo për Bashkinë
  • 2015-02-21

Vokshi: Basha duhet të kandidojë për Kryeministër, jo për Bashkinë

Deputetja dhe kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas, Albana Vokshi flet në një intervistë për gazetën "Mapo" për qeverinë "Rama", sektorët më problematikë, punën e PD-së në opozitë, rolin e gruas demokrate në zgjedhjet e afërme, dhe garën për Bashkinë e Tiranës Intervistoi:

Disa pandehma per aktet terroriste te fundit
  • 2015-02-12

Disa pandehma per aktet terroriste te fundit

e Enjte 12 Shkurt 20151158 am MENTOR NAZARKObrbr   Aktet e fundit terroriste ne Tirane jane ngjarje ne mos me prapavije politike me pasoja politike Ne kete kuptim edhe pa pasur rezultatet hetimore qe sdihet kur do dalin disa perfundime  mund te terhiqen per cka ndodhur

No Pic available
  • 2014-11-21

Të jesh autik, në Korçë hapet qendra për fëmijët e prekur nga sëmundja

Korçë - Për herë të parë në Korçë, fëmijët autikë do të kenë një qendër ku mund të trajtohen. Por pavarësisht mangësive, prindërit në qytetin juglindor, kanë komplekse për të pranuar që fëmijët i kanë autikë, që të ndërmarrin më pas hapin që ti trajtojnë me psikolo

Kanceri i gjirit, luftohet me informacion
  • 2014-10-24

Kanceri i gjirit, luftohet me informacion

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në konferencën e dytë ndërkombëtare "Bashkë kundër kancerit të gjirit": Përshëndetje të gjithëve! Dua ta nis me një projekt artistik, ndërkombëtarisht të famshëm, në kuadër të të cilit u fotografuan gra dhe vajza, nga 18 deri në 35 vjeç, që i i