Rezultate te kerkimit per termin: +Depozitat

Meta: total 1000 / total_found 3160 / time 0.018 / keyword[0] depozitat / docs[0] 3160 / hits[0] 5418 /
Si po e ndotin mjedisin kompanitë e nxjerrjes së naftës
  • 2019-03-08

Si po e ndotin mjedisin kompanitë e nxjerrjes së naftës

Përpos problemeve të shumta që ka sektori i nxjerrës dhe i përpunimit të naftës, një ndër kryesorët është edhe ai mjedisor. Kompanitë që merrem me nxjerrën dhe prodhimin e naftës kanë shkaktuar një ndotje të madhe në mjedis, si në tokë, ujë ashtu edhe ajër, këto vitet e fund

Raporti / Ja si kanë abuzuar 4 bankat më të mëdha në vend
  • 2019-02-01

Raporti / Ja si kanë abuzuar 4 bankat më të mëdha në vend

Autoriteti i Konkurrencës ka vendosur të hapë hetim të thelluar në sektorin bankar, ku janë përfshirë katër banka të mëdha në vend. Përmes një vendimi, Autoriteti i Konkurrencës ka shpjeguar se hetimi do të bëhet për Bankën Raiffeisen, Bankën Kombëtare Tregtare, Bankën Credins

Kriza e euros? Ja sa miliardë kanë shqiptarët në banka
  • 2019-01-02

Kriza e euros? Ja sa miliardë kanë shqiptarët në banka

Zhvlerësimi i euros ndaj lekut nuk e ka zbehur besimin që shqiptarët kanë tek monedha europiane. Të dhënat zyrtare nga Banka e Shqipërisë tregojnë se vitin e kaluar, depozitat në euro u rritën me gati 9.5 për qind duke kapërcyer për herë të parë shifrën 4 miliardë euro. Të dhë

Sportet dimërore, zbuloni më të mirët për djegien e yndyrës
  • 2018-12-15

Sportet dimërore, zbuloni më të mirët për djegien e yndyrës

Sa kalori mund të konsumohen duke bërë lëvizje në dëborë dhe cilat janë disiplinat ideale për të djegur kalori Mali është vendi i përsosur për të konsumuar kalori. Të lëvizësh mes majave, madje edhe më e mirë në dëborë, është aktiviteti ideal për të djegur depozitat e yndy

Francë, protestuesit bllokojnë depozitat e karburanteve
  • 2018-11-19

Francë, protestuesit bllokojnë depozitat e karburanteve

Ndryshojnë objektivat e protestës së organizuar nga jelekët e verdhë kundër rritjes së çmimit të karburantit në Francë: ndërsa vazhdojnë bllokimet e rrugëve në autostrada të ndryshme, sot janë vënë në shënjestër depozitat e karburanteve. Dhjetëra prej manifestuesve i kanë bll

Djegia e yndyrave, fitnes dhe ushtrimet më efikase
  • 2018-11-16

Djegia e yndyrave, fitnes dhe ushtrimet më efikase

Gjimnastika është thelbësore për të qëndruar në formë, por mund të përmirësoni efikasitetin e saj   Nuk ka rrugë të shkurtra: për tu dobësuar dhe për të djegur dhjamin ju duhet të hani më pak dhe të lëvizni më shumë. Nga kjo pikëpamje, megjithatë, jo të gjitha format e tr

No Pic available
  • 2018-10-06

Tkurret frikshëm pasuria e shqiptarëve, në 6 muaj humbasin 29 miliardë lekë

Pasuria financiare e familjeve shqiptare u tkurr me 29 miliardë lekë në 6 muajt e parë të vitit, e dëmtuar edhe nga efekti gërryes i zhvlerësimit të euros ndaj lekut. Të dhënat janë raportuar nga Banka e Shqipërisë, sipas të cilës, në qershor të këtij viti, vlera e aseteve financi